Żylaki to problem, który w dużej mierze dotyczy kobiet. Narażone są w szczególności panie z chorobami układu krążenia oraz w ciąży. Walka z nimi powinna przebiegać wielotorowo. W pierwszej kolejności należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza, który dobierze odpowiednie leczenie farmakologiczne — najczęściej z pomocą tabletek i maści. To najważniejszy krok, od którego powinniśmy zacząć leczenie. Dopiero później warto wspomóc się domowymi sposobami.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek uszkodzenia zastawek żylnych. Do ich niesprawności może doprowadzić wiele czynników — brak ruchu, długotrwała pozycja siedząca lub stojąca, urazy reumatyczne, nadwaga czy predyspozycje genetyczne to tylko kilka z nich. Objawiają się uczuciem ciężkości, sinymi zmianami na skórze i jej pieczeniem, bólem nóg i opuchlizną.
Domowe sposoby skutecznie uzupełnią kurację zapisaną przez lekarza oraz sprawią, że problem z żylakami stanie się mniej uciążliwy. O czym warto wiedzieć?
Zacznij pić lub stosować zioła, które mają dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne. Sięgnij po wyciąg z kasztanowca, który dobrze działa na żylaki kończyn dolnych, poprawia ukrwienie skóry i mięśni, a ponadto wzmacnia naczynia. Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Możemy stosować go w postaci ziołowych herbat, maści, kremu i tabletek. W leczeniu żylaków na nogach pomogą także zioła takie jak: koszyczek arniki, owoc borówki czernicy, liść oczaru i kwiat nagietka.