Drugi podbródek sprawia, że twarz wydaje się bardziej okrągła. W czasach, kiedy większość kobiet konturuje rysy, aby uzyskać efekt podkreślonych kości policzkowych i nieco szpiczastej brody o określonym kształcie, bardziej obfite i "miękkie" fragmenty skóry mogą budzić kompleksy. Część osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej, np. modelowanie twarzy kwasem hialuronowym. Zdarza się też, że zbyt duże podgardle jest redukowane u specjalisty w gabinecie chirurgii plastycznej. Okazuje się, że wiele można zdziałać również domowymi sposobami. Wyjaśniamy, jak pozbyć się drugiego podbródka samemu.
Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl
Drugi podbródek to bardzo często przyczyna niewłaściwej diety, ale i problemów hormonalnych, które niejednokrotnie mogą mieć wpływ na wzmożoną produkcję tkanki tłuszczowej. Tyje całe ciało, a więc i twarz oraz okolice szyi. To jednak niejedyna przyczyna. Druga, choć przez wielu nieznana to... sposób mówienia! Jeśli oddychamy wyłącznie ustami, a język układamy częściej na górnym niż dolnym podniebieniu, wówczas w przestrzeni między szyją a brodą może zbierać się wisząca skóra, która sprawia, że szyja wygląda grubiej, a pod brodą tworzy się drugi podbródek.
Poza redukcją masy ciała, z łatwością można pozbyć się tego mankamentu np. za pomocą masaży specjalnymi, chłodnymi kamieniami. Szczególną popularność zdobywa kamień Gua sha, który umieszczony na specjalnym rollerze do twarzy redukuje nie tylko tłuszcz, ale i obwisłą skórę, a więc zmarszczki. Działa jak lifting, jednak wyłącznie przy częstym stosowaniu. Minimum 2-3 razy w tygodniu.
Szereg poniższych ćwiczeń nie zajmie więcej niż 10 minut. Może jednak dać spektakularne efekty, jeśli będzie stosowany systematycznie. Zapamiętaj poniższe punkty i rozpocznij walkę o smukłą twarz.