Jak pozbyć się drugiej brody? To nie musi być kwestia diety! Te ćwiczenia zmieniają rysy twarzy

Sposoby na drugi podbródek, to wcale nie kwas hialuronowy, czy operacje plastyczne. Przyczyna takiego mankamentu twarzy może mieć wiele przyczyn, a zła dieta, jak może się wydawać, nie jest tą jedyną. Wystarczy kilka regularnych ćwiczeń, aby zmienić rysy i cieszyć się smukłą twarzą.

Drugi podbródek sprawia, że twarz wydaje się bardziej okrągła. W czasach, kiedy większość kobiet konturuje rysy, aby uzyskać efekt podkreślonych kości policzkowych i nieco szpiczastej brody o określonym kształcie, bardziej obfite i "miękkie" fragmenty skóry mogą budzić kompleksy. Część osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej, np. modelowanie twarzy kwasem hialuronowym. Zdarza się też, że zbyt duże podgardle jest redukowane u specjalisty w gabinecie chirurgii plastycznej. Okazuje się, że wiele można zdziałać również domowymi sposobami. Wyjaśniamy, jak pozbyć się drugiego podbródka samemu.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Sposoby na drugą brodę. Jakie są przyczyny jej powstawania?

Drugi podbródek to bardzo często przyczyna niewłaściwej diety, ale i problemów hormonalnych, które niejednokrotnie mogą mieć wpływ na wzmożoną produkcję tkanki tłuszczowej. Tyje całe ciało, a więc i twarz oraz okolice szyi. To jednak niejedyna przyczyna. Druga, choć przez wielu nieznana to... sposób mówienia! Jeśli oddychamy wyłącznie ustami, a język układamy częściej na górnym niż dolnym podniebieniu, wówczas w przestrzeni między szyją a brodą może zbierać się wisząca skóra, która sprawia, że szyja wygląda grubiej, a pod brodą tworzy się drugi podbródek.

Ćwiczenia na drugi podbródek. Jak zmienić jego wygląd w domu?

Poza redukcją masy ciała, z łatwością można pozbyć się tego mankamentu np. za pomocą masaży specjalnymi, chłodnymi kamieniami. Szczególną popularność zdobywa kamień Gua sha, który umieszczony na specjalnym rollerze do twarzy redukuje nie tylko tłuszcz, ale i obwisłą skórę, a więc zmarszczki. Działa jak lifting, jednak wyłącznie przy częstym stosowaniu. Minimum 2-3 razy w tygodniu.

Sposoby na drugą brodę, które działają! Wypróbuj tych ćwiczeń

Szereg poniższych ćwiczeń nie zajmie więcej niż 10 minut. Może jednak dać spektakularne efekty, jeśli będzie stosowany systematycznie. Zapamiętaj poniższe punkty i rozpocznij walkę o smukłą twarz.

  • Głośno wymawiaj samogłoski: a, e, i, o, u, y
  • Ułóż dłoń pod brodą. Następnie naciskając dłonią na podbródek, otwieraj i zamykaj usta. Rób to powoli, tak aby dłoń stawiała opór szczęce. Tak pobudzisz mięśnie podbródka do pracy.
  • Układaj usta w taki sposób, w jaki zazwyczaj rozdajesz bliskim osobom pocałunki. Zaraz po tym, kilkukrotnie ułóż usta w całkowicie prostej linii.
  • Kiedy twarz jest rozluźniona, a usta zamknięte w naturalnej pozycji, obniż dolną wargę do tego stopnia, żeby pokazać dolne dziąsła.
  • Kolejno, otwórz szeroko usta i wyciągnij język jak najdalej
Więcej o: