Jak usunąć gumę do żucia z kanapy lub z ubrań? Wszystko, co potrzebne, masz już w domu

Guma do życia przykleiła się do kanapy? Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest zaskakująco proste. Wskazówki znalazłyśmy na jednym z popularnych kont na TikToku.

Pogotowie sprzątające to profil, który na TikToku zdobył już ponad 142 tys. obserwatorów. Możemy znaleźć na nim liczne porady dotyczące różnych prac domowych. Naszą uwagę przykuł w szczególności film dotyczący usuwania gumy do żucia.

Jak usunąć gumę do żucia z kanapy?

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu miał taki problem. Okazuje się, że jego rozwiązanie jest bardzo proste. Mimo że obecnie istnieje wiele specjalnych preparatów, których zadaniem jest rozpuszczanie gum do żucia, warto na początku skorzystać z domowych metod.

Jak przekonują twórczynie z profilu Pogotowie sprzątające najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie do zamrażalnika po kostki lodu. Lód utwardza gumę, dzięki czemu zaczyna ona się kruszyć. Najpierw należy przyłożyć kostki do gumy na mniej więcej 15 minut. Po upływie tego czasu powinniśmy zeskrobać gumę z kanapy. Jeśli efekty nie są zadowalające, powtarzamy cały proces. Ponownie przykładamy kostki lodu i po kwadransie i zdrapujemy resztki gumy. 

Oto całe nagranie "Patent na gumę do żucia na kanapie":

Warto działać szybko

Jeśli nie chcecie zmoczyć kanapy, kostki lodu możecie umieścić na przykład w foliowym woreczku. Metodę tę warto wykorzystać też na przykład w przypadkach, gdy guma do żucia przykleiła się do ubrania. Jest to bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu go nie zniszczysz. Warto zaznaczyć, że w takich przypadkach warto zacząć działać jak najszybciej. Powód? Im dłużej guma jest przyklejona do materiału, tym bardziej prawdopodobne jest, że po jej usunięciu, pozostanie plama. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: