Czym czyścić ręce po orzechach włoskich? Sięgnij po ten owoc i błyskawicznie pozbądź się plam

Czym czyścić ręce po orzechach włoskich? Choć to bardzo zdrowa i przede wszystkim pyszna przekąska, ich obieranie bywa wyjątkowo problematyczne. Co więcej, często zdarza się, że pozostawia na naszych dłoniach trudne do usunięcia plamy. Jak sobie z nimi poradzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Orzechy włoskie niezaprzeczalnie kojarzą się z jesienią. To właśnie wtedy wypada termin ich zbioru. Są smaczną przekąską, po którą chętnie sięgamy także w trakcie gotowania. Niestety, ich obieranie bywa uciążliwe. W szczególności młode orzechy zawierają sok, który może brudzić nasze dłonie i ciężko go zmyć. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które ułatwią nam ten proces.

Zobacz wideo Włoskie, laskowe, brazylijskie... Dlaczego warto jeść orzechy?

Czym czyścić ręce po orzechach włoskich? Na mniej uporczywe zabrudzenia użyj cytryny

Cytryna słynie ze swoich właściwości rozjaśniających, które doskonale sprawdzą się także w przypadku brudnych od orzechów dłoni. W tym celu możemy skorzystać ze świeżego owocu lub kwasku cytrynowego. Wybierając pierwszy sposób, wystarczy, że połową cytryny będziemy pocierali ręce, aż zabrudzenia znikną. Jeśli zdecydujemy się na użycie proszku, należy rozpuścić go w wodzie i w takiej mieszance kilkakrotnie umyć dłonie.

W przypadku trudnych do usunięcia plam sięgnij po mieszankę z octem

Gdy działanie cytryny będzie niewystarczające, możemy sięgnąć po mieszankę wody z octem. Wystarczy, że w 1/2 litra wody rozcieńczymy 4 łyżki octu i w takim roztworze wymoczymy dłonie, aż zabrudzenia znikną.

Domowy zabieg na poplamione dłonie. Wykonasz go z produktów, które znajdziesz w kuchni

W walce pomoże nam także domowy peeling, który skutecznie złuszczy zabrudzony naskórek. Jego wykonanie jest naprawdę proste, tanie i opiera się na produktach, które znajdziemy w kuchni. Jako bazy użyjmy oliwy z oliwek lub oleju, np. kokosowego. Następnie, wystarczy, że dodamy:

  • gruboziarnisty cukier,
  • gruboziarnistą sól morską,
  • zmieloną kawę.

Powstałą pastą nacieramy dłonie, usuwając martwy naskórek wraz z zabrudzeniami. 

Przedstawione metody możemy z sukcesem łączyć, np. najpierw wykonując peeling, a później używając cytryny. W ten sposób uzyskamy jeszcze lepsze efekty.

Więcej o: