Wydaj 2 zł i pożegnaj się z brudną szybą w piekarniku. Ten produkt poradzi sobie z każdym zabrudzeniem

Piekarnik to sprzęt, którego używamy prawie codziennie. Większość z nas nie wyobraża sobie bez niego życia. Jeśli jednak chodzi o sprzątanie kuchni, często zapominamy o tym elemencie. Zwłaszcza o szybie, na której osadza się większość brudu. Czego użyć, żeby znów była lśniąca? Jak wyczyścić szybę w piekarniku?

Piekarnik to sprzęt, który na co dzień ułatwia nam życie. Jeśli jednak nie czyścimy go regularnie, sprzątanie kuchni może okazać się zmorą. Resztki jedzenia, tłuszcz — to wszystko pozostawia plamy niełatwe do usunięcia. Na szczęście istnieją domowe sposoby na wyczyszczenie szyby w piekarniku. Będziesz potrzebować tylko jednego produktu, który masz już w swojej kuchni.  

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Ten produkt poradzi sobie z każdym zabrudzeniem 

Zanim pójdziesz do sklepu i kupisz drogie specyfiki, wypróbuj domowe sposoby na czystą szybę w piekarniku. Do stworzenia taniego środka czystości będzie ci potrzebna jedynie soda oczyszczona. Jak zrobić go krok po kroku?

  1. Do miski wsyp około pół szklanki sody oczyszczonej i dolej odrobinę letniej wody tak, aby powstał roztwór o konsystencji papki.  
  2. Po wymieszaniu nabierz mieszankę na miękką szmatkę lub gąbkę i rozprowadź ją po powierzchni szyby.  
  3. Zostaw pastę z sody na szybie na około 20-25 minut. 
  4. Po tym czasie przetrzyj miejsce letnią wodą.

Domowe sposoby na czystą szybę w piekarniku. Wypróbuj wodę i sok z cytryny 

O szybę w piekarniku należy dbać regularnie. Trzeba przecierać ją po każdorazowym użyciu sprzętu. Zapobiegnie to powstawaniu trudnych do usunięcia plam i zacieków. Do dokładnego umycia piekarnika przyda się także naturalna mieszanka. Do naczynia żaroodpornego wlej dwie szklanki wody i sok z jednej cytryny. Wstaw je do piekarnika nagrzanego do 180 stopni z wykorzystaniem termoobiegu. Para wodna sprawi, że plamy namiękną i będą łatwiejsze do usunięcia. Wystarczy, że na koniec przemyjesz szybę mokrą szmatką z dodatkiem płynu.  

Więcej o: