Jak pozbyć się rybików? Wykorzystaj słoik, a problem zniknie na dobre

Rybiki to częsty problem w naszych domach. Pojawiają się pomimo zachowania zasad higieny i porządku. Co robić w takich sytuacjach? Na pewno nie panikuj. Istnieją proste sposoby na pozbycie się robaków z łazienki.

Rybik cukrowy to zwinny owad, którego możemy zauważyć w naszych łazienkach, piwnicach czy spiżarkach. Chociaż nie przenosi żadnych chorób i nie jest groźny dla zdrowia człowieka, jego widok nie należy do najprzyjemniejszych. Żeby się go pozbyć, wystarczy domowy trik z wykorzystaniem produktu, który masz w lodówce.  

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się rybików? Tych zapachów owady nie znoszą 

Rybik to jeden z częstszych nieproszonych gości w naszych domach. Pojawia się zazwyczaj w miejscach, w których panuje ciepło, wilgoć i ciemność. Poza łazienką możesz go zauważyć w piwnicy, szafkach, spiżarniach czy na strychu. Jak pozbyć się robaka domowymi sposobami? 

Rybiki nie lubią zimna, dlatego najprostszym sposobem na usunięcie ich z pomieszczenia jest zmniejszenie temperatury do 15-16 st. C. W pozbyciu się robaków pomogą także niektóre zapachy. Rybiki cukrowe nie przepadają za aromatem cytryny i lawendy, goździków i cynamony. Możesz namoczyć waciki w olejkach eterycznych i położyć je w różnych miejscach w domu, lub zwyczajnie wziąć kawałek cytryny z lodówki i umieścić go tam, gdzie zauważysz robaki. 

W pozbyciu się owadów pomoże także...słoik! Jak to możliwe? Naczynie sprawdzi się idealnie jako pułapka na rybiki. Do jej stworzenia będzie ci jeszcze potrzebny kawałek tektury i taśma. Słoik oklej taśmą klejącą, a do środka włóż kawałek tektury i czekaj. Robaki uwielbiają gryźć papier, dlatego szybko go wywęszą. Kiedy znajdą się w pułapce, należy natychmiast wyrzucić je z domu.

Co odstrasza rybiki? Metody, które warto wypróbować 

Chociaż rybiki cukrowe nie gryzą i są całkowicie niegroźne dla człowieka, mogą wyrządzić wiele szkód w domu, a ich widok jest zwyczajnie nieprzyjemny. Kiedy je zauważysz, działaj od razu. Robaki dość szybko się rozmnażają i długo żyją. Co można zrobić, żeby odstraszyć rybiki z naszego domu? 

Oprócz wypełniania przestrzeni zapachem cytryny czy lawendy, możesz także ustawić pochłaniacz wilgoci. Rybiki są znane z tego, że uwielbiają chować się w wilgotnych miejscach. Pamiętaj również o regularnym wietrzeniu łazienki.  

Więcej o: