Co na puszące się włosy? Wydaj 10 zł i zapomnij o niesfornych kosmykach

Włosy mogą być problematyczne z wielu powodów. Do najczęstszych zalicza się puszenie się kosmyków. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które są naturalne i niezwykle tanie, a skutecznością dorównują kosmetykom z drogerii. Podpowiadamy, co na puszące się włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Istnieje coraz większa świadomość co do porowatości włosów oraz sposobu, w jaki powinny być pielęgnowane. Ta wiedza pozwala na stosowanie odpowiednich produktów, tak by pasma zachwycały wyglądem i kondycją. Zobacz, jakie zabiegi przywrócą włosom gładkość i blask bez niechcianego puszenia się.

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Co na puszące się włosy? Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Zamiast od razu sięgać po specjalne specyfiki na puszące się włosy, sprawdźmy, czy nie popełniamy jednego z błędów. Oto lista czynności, które mogą przyczyniać się do nadmiernego puszenia się kosmyków.

  1. Mycie włosów zbyt gorącą wodą oraz codzienne suszenie gorącym powietrzem. Pamiętaj, żeby na koniec mycia kosmyków spłukać je chłodną wodą, tak by łuski pasm zamknęły się. Stosując suszarkę, zachowaj 20 cm dystansu urządzenia od włosów i używaj chłodnego strumienia powietrza.
  2. Częste czesanie nieodpowiednią szczotką. Do rozczesywania pasm używaj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Unikaj plastikowych akcesoriów, które mogą nasilić puszenie.
  3. Wycieranie włosów i trzymanie ich zawiniętych w ręcznik. Zamiast tego delikatnie wgniataj ręcznikiem pasma, tak by odsączyć nadmiar wody. Zrobisz to również z użyciem bawełnianej koszulki.
  4. Nadużywanie zabiegów stylizacyjnych i fryzjerskich, takich jak: rozjaśnianie, trwała ondulacja.

Jak wygładzić włosy? Na puszące się kosmyki pomoże łatwodostępna płukanka

Prostych i domowych sposobów na domknięcie łuski włosa nie brakuje. Jedną z najpopularniejszych  przynoszących niezwykłe efekty jest płukanka z octu jabłkowego. Produkt ten cechuje się niskim poziomem pH, który przyczynia się do łatwiejszego domknięcia łusek włosów. Zastosuj ten zabieg, a pasma staną się sypkie, lśniące oraz sprężyste. 

  1. Wymieszaj ocet jabłkowy z wodą w proporcji 1 do 6.
  2. Przepłucz włosy otrzymaną płukanką.
  3. Odczekaj ok. 3 minuty.
  4. Następnie spłucz pasma wodą.
Więcej o: