Jak prać ręczniki? Trzy łyżki tego produktu sprawią, że będą miękkie i puszyste

Jak prać ręczniki, by długo pozostawały miękkie i chłonne? Wystarczy, że skorzystasz ze sposobów, których używały nasze babcie. Nie potrzebujesz do tego drogich środków! Potrzebne produkty zapewne już masz w kuchni. Dzięki tym trikom ręczniki będą chłonne i puszyste.

Kupujesz mięciutkie i puszyste ręczniki, które z każdym praniem robią się coraz bardziej szorstkie? Zapewne nie jesteś jedyna. Nieodpowiednie pranie może skutecznie je zniszczyć. Jak o nie dbać, by długo nam służyły? Wykorzystaj proste, domowe sposoby!

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Czy ręczniki powinno się prać przed pierwszym użyciem? Dzięki temu zabiegowi zaczną chłonąć wodę

Z ręczników korzystamy każdego dnia. Mają one bezpośredni kontakt z naszym ciałem, dlatego wymagają szczególnej uwagi. Po raz pierwszy należy wyprać je zaraz po zakupie. Nie tylko pozbędziemy się w ten sposób nadmiaru barwnika, brudu oraz składników chemicznych, ale przede wszystkim sprawimy, że zaczną wchłaniać wilgoć. W pierwszej kolejności najlepiej namoczyć je przez dobę w zimnej wodzie z dodatkiem octu, a dopiero później wstawić do pralki.

Jak prać ręczniki, by były miękkie? Raz na czas dodaj do prania produkt z kuchni, a długo będą miłe w dotyku

Jeśli chcemy cieszyć się puszystymi i mięsistymi ręcznikami jak najdłużej, musimy wiedzieć, jak o nie dbać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie pranie. Zanim przystąpimy do działania, powinniśmy bezwzględnie zaznajomić się z informacjami od producenta, które znajdziemy na metce. Dzięki nim dowiemy się jak prać ręczniki. Na co należy szczególnie uważać?

  • Ręczniki pierz nie rzadziej niż co tydzień. W przypadku słabej wentylacji łazienki — nawet co trzy dni.
  • W zależności od materiału wybierz temperaturę między 40 a 60°C. Pierz je zawsze osobno, z segregacją ze względu na kolor. Nigdy nie przeciążaj pralki!
  • Nie używaj środków piorących, w szczególności proszku, przez który mogą stać się szorstkie, wybielacza i płynów zmiękczających. Najlepiej sprawdzi się płyn lub żel do prania.
  • Do płukania użyj sody oczyszczonej. Trzy łyżki rozpuść w szklance wody i wlej do komory na płyn do płukania.
  • Raz na czas dodaj do prania szklankę octu, który zmiękczy włókna i zdezynfekuje tkaninę. W razie potrzeby rozprawi się także z zapachem wilgoci.
Więcej o: