To oryginalne imię na 3 litery nosi zaledwie 100 kobiet w Polsce. Ma wyjątkowe znaczenie

Imię ma zaledwie trzy litery i w pierwszej połowie 2022 roku nadano je 100 dziewczynkom. To idealna propozycja dla rodziców, którzy chcą oryginalnie nazwać córkę. Jakie jest pochodzenie tego wyjątkowego imienia i czym się charakteryzuje?

Imię to niezwykle ważna część naszej osobowości. Niektórzy wierzą nawet, że można na jego podstawie przewidzieć, jakie ktoś będzie miał cechy charakteru. Rodzice coraz częściej rezygnują z popularnych imion i szukają bardziej oryginalnych pomysłów. Jednym z nich może być Lea. Okazuje się, że w Polsce nazwano tak tylko 100 dziewczynek. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imiona nadawane dzieciom w 2022 roku. Jakie są najrzadsze? 

Wybór imienia dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Rodzice coraz częściej eksperymentują w tej kwestii i szukają oryginalnych pomysłów. Jeśli szukasz właśnie inspiracji, zajrzyj do spisu imion nadawanym dzieciom w 2022 roku, który przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji. Jedne z najrzadszych imion w Polsce to: 

  1. Iwa – 2 
  2. Aldona – 2 
  3. Nicol – 2 
  4. Mary – 2 
  5. Lilliana – 2 
  6. Franka – 2 
  7. Olympia – 2 
  8. Jutrzenka – 2 
  9. Ava – 3 
  10. Kora – 3 

Imię ma tylko trzy litery. W Polsce nosi je 100 kobiet 

Lea to imię, które w pierwszej połowie 2022 roku zostało nadane tylko 100 dziewczynkom. Według danych ze stycznia 2022 r. w Polsce nosi je niewiele ponad 2 tys. kobiet. Jest to biblijne imię należące do żony Jakuba. Pochodzi z hebrajskiego słowa oznaczającego "krowę". W języku łacińskim Lea to natomiast "lwica". 

Kobiety o tym imieniu obchodzą imieniny tylko raz w roku, 22 marca. Zdrobniale można się do nich zwracać np. Leunia, Leosia czy Leonia. Chociaż w Polsce jest to jedno z rzadszych imion, na świecie nosi je wiele znanych kobiet. Do tego grona należą m.in. aktorka i piosenkarka Lea Michele, francuska aktora Léa Seydoux czy reżyserka i aktorka Lea Thompson.  

Jaka jest Lea? Numerologia imienia

Lea to numerologiczna dziewiątka. W razie potrzeby potrafi poświęcić się w imię wyższego dobra. Ważna jest dla niej uczciwość, a jej ogromnym atutem jest mądrość połączona z wrażliwością. Lea to osoba obdarzona wyjątkową intuicją. Najważniejszą wartością jest dla niej rodzina. Jeśli znajdzie właściwą osobę, w dorosłym życiu zbuduje szczęśliwy związek na całe życie. Nie przepada za samotnością, dlatego życie w pojedynkę nie jest dla niej. 

Więcej o: