Pamiętacie mamę Małgosi z "Dlaczego nie!"? Czym teraz zajmuje się 56-latka? "Żadnej pracy się nie boję"

Choć Joannę Jeżewską z pewnością zna znaczna część widzów, to w jej aktorskiej karierze zabrakło przełomowej roli, która zapewniłaby jej ogromną popularność. 56-latka przyznaje jednak, że "jest elastyczna", dzięki czemu spełnia się na wielu polach.

Jeżewska jest absolwentką PWST w Warszawie. Studia ukończyła w 1989 roku, ale na ekranie pojawiła się już 3 lata wcześniej. Jej debiutem była rola w "Maskaradzie" w reżyserii Janusza Kijowskiego. Później wystąpiła jeszcze w wielu znanych i lubianych przez Polaków produkcjach, ale żadna nie przyniosła jej wielkiego rozgłosu. Jak wygląda dziś filmowa matka Małgosi z "Dlaczego nie!"? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sisi i Diana były często porównywane. Netflix pokaże serial o cesarzowej. "Cesarzowa Sisi" [ZWIASTUN]

Joannie Jeżewskiej nigdy nie zależało na popularności. "Aktorstwo to zawód, jak każdy inny"

Jeżewska od lat zajmuje się aktorstwem, choć obsadzana jest głównie w rolach epizodycznych. Nigdy jej to natomiast nie przeszkadzało. - Wychodząc ze szkoły aktorskiej, człowiek jest cały "naładowany". (...)  Ale wszystko zależy do tego, w jakiej roli zostanie w końcu obsadzony. Bo jeżeli zagra np. w jednym odcinku serialu taksówkarza czy sekretarkę, to raczej nie będzie tam miał dużo do powiedzenia. Ja przeszłam już przez pewną ilość takich epizodów i wiem, choć to może banał, że wcale nie żyje się po to, żeby pracować. Jest na odwrót: to pracuje się po to, aby normalnie żyć. I aktorstwo to zawód, jak każdy inny. - powiedziała w rozmowie z serwisem VOD.pl.

Wielu widzom aktorka zapadła w pamięć jako dr Olga Jakubowska w serialu "Samo życie" oraz Magda Rudnik z "M jak miłość". Jeżewska wystąpiła natomiast także w wielu innych produkcjach tj. "Dlaczego nie!", "Złotopolscy", "Czas honoru" czy "Prawo Agaty". Oczywiście nie można zapominać o wybitnych umiejętnościach parodiowania, które zaprezentowała w "Szymon Majewski Show" oraz "Uchu prezesa". 

Na tym jednak nie koniec, gdyż 56-latka jest też aktorką dubbingową. To właśnie jej głos kryje się za Kangurzycą w bajkach o Kubusiu Puchatku czy Coco z animacji "Zaplątani w czasie". Jeżewska nagrała ponadto płytę. - Pracuję na tak wielu polach, że we wszystkich się spełniam fantastycznie, jeśli tylko mam pracę. Bo to u mnie przecież i kabaret, i piosenka, i teatr, dramat i komedie, i film. Mam wrażenie, że jestem elastyczna i chciałabym, żeby tak zostało. Żadnej pracy się nie boję, ale to powiem panu, że to też trochę chroni przez tzw. szufladką. - powiedziała w "Fakcie". 

Jak wygląda dziś filmowa mama Małgośki z "Dlaczego nie!"? Aktorka ma 56 lat

Obecnie Jeżewską częściej możemy zobaczyć na deskach teatru niż ekranie, a także usłyszeć w słuchowiskach radiowych. Prywatnie aktorka od wielu lat jest szczęśliwą mężatką oraz mamą dwójki dzieci. - Mam kochanego męża, który zna i stara się zrozumieć blaski i cienie mojego zawodu. Oczywiście, różnie bywa. Teoretycznie widziały gały, co brały, tak? Jeśli się żeni z aktorką, trzeba wiedzieć, z czym to się wiąże. (...) Teraz dużo pracuję, a mojej rodzinie ciężko zrozumieć, że nie ma mnie pięć, sześć weekendów z rzędu w domu, w sytuacji, gdy oni są zajęci w tygodniu, a w sobotę i niedzielę możemy być razem. - stwierdziła w wywiadzie dla serwisu "Echo Dnia".

 
Więcej o: