Jak myć okna, żeby nie było smug? Wykorzystaj popularny napój

Jak myć okna, żeby nie było smug? Choć w sklepach znajdziemy wiele preparatów do szyb, często kosztują swoje, a przy tym nie przynoszą zamierzonego efektu. Na szczęście z pomocą przyjdą niezawodne, domowe sposoby, dzięki którym nasze szyby będą lśnić czystością.

Często zdarza się, że mimo porządnego umycia okien dedykowanymi produktami, na szybach zostają nieestetyczne smugi, które potrafią wytrącić nas z równowagi. W takim przypadku warto sięgnąć po sprawdzone i niezawodne sposoby, dzięki którym mycie okien przestanie być utrapieniem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Najtańszy trik na czyste szyby bez smug. Sięgnij po glicerynę

Gliceryna kosztuje od 3 do 5 złotych za 50 g. To najtańszy i niezwykle skuteczny produkt, który pomoże usunąć nieestetyczne smugi z szyb. Co więcej, sprawi również, że nie będzie na nich osiadać para wodna, a kurz i zabrudzenia będą mniej widoczne. Wystarczy, że do litra wody wlejesz łyżeczkę gliceryny, a powstałą mieszanką umyjesz okna. Kolejnym krokiem jest wypolerowanie ich do sucha. Zamiast gliceryny możesz wykorzystać płyn do płukania tkanin.

Czym myć okna, żeby się błyszczały? Pomoże produkt z kuchni

Ocet to produkt o wielu zastosowaniach. Nada się do gotowania, sprzątania kuchni i łazienki, a nawet prania. Poradzi sobie także z brudnymi szybami. Rozcieńcz go wodą w proporcjach 1:5 i taką mieszanką umyj okna. Osoby wrażliwe na zapach mogą dodać także kilka kropli olejku eterycznego. To naturalny środek, który sprawi, że szyby będą czyste, błyszczące i bez smug. 

Jak myć okna, żeby nie było smug? Wykorzystaj popularny napój

Kolejny sposób może wydawać się nietypowy, jednak jest bardzo skuteczny. W walce ze smugami pomoże nam popularny napój z lodówki. Klasyczna cola doskonale poradzi sobie z brudnymi oknami. Nasącz nią szmatkę i dokładnie umyj szyby. W kolejnym kroku opłucz je letnią wodą, pozbywając się resztek napoju, i wypoleruj do sucha z pomocą suchej, czystej ściereczki z mikrofibry. Twoje okna będą lśnić czystością.

Więcej o: