Co zrobić, jak poszło oczko w rajstopach? Zdradzamy proste triki na wydłużenie ich trwałości

Pewnie każdej z nas zdarzyło się, że w trakcie ważnego spotkania czy imprezy poszło nam oczko w rajstopach. Może to zepsuć nawet najbardziej efektowną stylizację. Dlatego warto przed wyjściem przygotować się na taką okoliczność. Jak zwiększyć wytrzymałość rajstop?

Dziura, czy też pęknięte oczko w rajstopach to zmora wielu kobiet. W kilka sekund potrafi zepsuć nawet najlepszą stylizację, a przede wszystkim nasz humor. Przed udaniem się na imprezę warto więc zapakować do torebki dodatkową parę rajstop. Co w sytuacjach, kiedy zapomnieliśmy tego zrobić? Czy da się naprawić pęknięte oczko w rajstopach?

Zobacz wideo Minimalistyczna stylizacja z oxfordami

Więcej treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Co zrobić, jak poszło oczko w rajstopach? Czy da się to naprawić? 

Zdarza się, że rajstopy rwą się w najmniej odpowiednim momencie, kiedy akurat jesteśmy poza domem. Nie mamy wtedy wielu opcji, ale jednocześnie nie chcemy pokazywać się z dziurą. Czy da się coś wtedy zrobić? Tak! Istnieje na to prosta sztuczka 

Wystarczy, że będziesz mieć przy sobie bezbarwny lakier do paznokci. To jedna z najbardziej skutecznych metod na zatrzymanie oczka w rajstopach. Co należy zrobić? Wystarczy, że posmarujesz brzegi powstałej dziury lakierem. Zaschnięty działa jak niewidoczny "plaster", dzięki czemu zastopuje poszerzające się uszkodzenie. Możesz także natrzeć brzegi oczka mydłem w kostce, chociaż nie jest to tak skuteczna metoda, jak trik z bezbarwnym lakierem.  

Porwane rajstopy. Jak zapobiec takim wypadkom? 

Notorycznie rwą ci się rajstopy i masz już dosyć kupowania nowych par co tydzień? Istnieją sposoby na wzmocnienie ich wytrzymałości. 

  • Spryskaj rajstopy lakierem do włosów — zrób to tuż po ich założeniu. W przeciwnym wypadku lakier tylko sklei rajstopy.  
  • Wybieraj rajstopy dobrej jakości — sięganie po najtańsze pary nie ma sensu. Jeśli zależy ci na trwałości rajstop, patrz przede wszystkim na jakość i materiał, z którego je wyprodukowano.  
  • Włóż rajstopy do zamrażarki — chociaż pomysł wydaje się dziwny, to działa! Włóż rajstopy do zamrażarki na całą dobę, a przedłużysz ich trwałość. Nylon, z którego zazwyczaj są produkowane, stanie się dzięki temu bardziej elastyczny i odporny na zniszczenie. Po wyjęciu z zamrażarki rozwieś je na kaloryferze i gotowe.  
Więcej o: