Brad Pitt dopuścił się przemocy? "Dusił jedno z dzieci". Ujawniono szczegóły pozwu Angeliny Jolie

Angelina Jolie złożyła we wtorek skargę na swojego byłego męża Brada Pitta. Tym samym ujawniając nowe szczegóły dotyczące tego, co aktorka opisała w dokumentach sądowych jako nadużycie ze strony Pitta. Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce w prywatnym samolocie w 2016 roku i doprowadziło do rozwiązania ich małżeństwa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się na planie filmu akcji z 2005 roku, „Mr. & Mrs. Smith", w którym zagrali żonatych zabójców. W 2008 roku nabyli posiadłość w Château Miraval, która znajduje się w pobliżu Brignoles na południu Francji. Traktowali ją zarówno jako dom rodzinny, jak i firmę. Kilka lat później para wzięła ślub, na posesji. Mają sześcioro dzieci, obecnie w wieku od 14 do 21 lat. Francuska winiarnia, znana z różowego wina, znajduje się w centrum sporu prawnego między rozwiedzioną parą.

Maja OstaszewskaSweter Mai Ostaszewskiej to hit uwielbiany przez Polki

Zobacz wideo Polska aktorka w zwiastunie "Babilonu". Zagra w filmie razem z Bradem Pittem i Margot Robbie

Angelina Jolie oskarża Brada Pitta o napaść. Kilka dni później wystąpiła o rozwód

W pozwie sądowym w Los Angeles, złożonym w ramach prawnej walki o winiarnię, którą niegdyś posiadali aktorzy, prawnicy pani Jolie stwierdzili, że negocjacje dotyczące sprzedaży jej udziału w firmie Bradowi Pittowi zostały przerwane. Powodem okazuje się żądanie ze strony aktora, żeby Jolie podpisała umowę o zachowaniu poufności, która umownie zabroniłaby jej wypowiadania się poza sądem o fizycznym i emocjonalnym znęcaniu się Pitta wobec niej i ich dzieci.

Zgłoszenie opisuje wydarzenia mające miejsce w 2016 roku, podczas lotu z Francji do USA. Na pokładzie znajdowała się para aktorów oraz ich szóstka dzieci. Angelina Jolie przedstawia w dokumencie, do którego dotarli dziennikarze z magazynu "New York Times", że:

Pitt złapał Jolie za głowę i potrząsnął nią, a następnie złapał ją za ramiona i potrząsnął nią ponownie, a po chwili pchnął ją na ścianę łazienki.

Dodano również, że:

Następnie Pitt wielokrotnie uderzył w sufit samolotu, co skłoniło Jolie do opuszczenia łazienki.

Jedno z dzieci zareagowało i stanęło w obronie aktorki, a w dokumentach, przedstawionych przez magazyn "New York Times"

Pitt dusił jedno z dzieci i uderzył drugiemu w twarz.

Dodali również, że w pewnym momencie:

Wylał piwo na Jolie; w innym momencie lał piwo i czerwone wino na dzieci.

Zaledwie kilka dni po tej podróży Angelina Jolie zdecydowała się na złożenie pozwu o rozwód. Władze federalne, które sprawują jurysdykcję nad lotami, zbadały incydent, ale odmówiły wniesienia zarzutów karnych.

Brak oskarżeń i raport FBI

Jak dziennikarze "NYT" przypominają, że separacja Angeliny Jolie i Brada Pitta, w związku z batalią o opiekę nad dziećmi i ostatni pozew w sprawie winnicy Chateau Miraval, ciągnie się latami. W listopadzie 2016 roku, FBI wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że zamknęło dochodzenie w sprawie lotu i nie wniesiono żadnych zarzutów. W zredagowanym raporcie FBI, który agent dostarczył do biura prokuratora USA, napisano: 

Po zapoznaniu się z dokumentem przedstawiciel biura prokuratora USA omówił z agentem prowadzącym sprawę meritum dochodzenia. Wszystkie strony zgodziły się, że z kilku powodów zarzuty karne w tej sprawie nie będą ścigane".

W raporcie zaznaczono, że Angelina Jolie nie jest pewna, czy chce postawić Bradowi Pittowi zarzuty.

Więcej o: