Wsyp łyżeczkę cukru do pralki. Sprytny trik, którego efekty są natychmiastowe

Cukier to niezwykle łatwodostępny i często używany, zazwyczaj w kuchni produkt oraz składnik wielu potraw. Okazuje się, że znajdzie on zastosowanie również w innych obszarach. Wystarczy jedna łyżeczka dodana do prania. Efekt może zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie to nie tylko czynność ograniczająca się do wkładania brudnej odzieży do bębna, następnie wciśnięciu przycisku start oraz rozwieszeniu ubrań. Aby efekt każdego prania zadowalał za każdym razem po użyciu urządzenia, warto pamiętać o segregacji kolorystycznej. W ten sposób dla każdej partii odzieży, dobierzemy odpowiedni program, ale również detergent. Pranie dzięki temu będzie dłużej pozostawało w nienagannej kondycji.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Dlaczego ubrania tracą kolor? Zadbaj o kilka szczegółów, które mogą mieć na to wpływ

Wraz z użytkowaniem odzieży oraz mijającym czasem kolor ubrań może ulec zmianie, stać się mniej intensywny. Jednym z powodów utraty barwnika z materiału jest nieodpowiedni sposób jego prania. W praktyce oznacza to, że zbyt ciepła woda podczas procesu prania, zła segregacja pod względem koloru czy tkaniny lub użycie zbyt mocnego detergentu może przyczynić się do pogorszenia wyglądu naszych ubrań. Warto więc pamiętać o tych czynnościach i stosować je podczas prania.

Wystarczy łyżeczka cukru, a ubrania odzyskają dawny kolor. Sprytny trik

Wypłowiałe ubrania dla wielu oznaczają skazanie ich na straty. Nie zawsze! Jeśli chcesz odmienić ten stan oraz nadać ulubionej bluzce czy spódnicy tzw. nowego życia wykorzystaj sprytny trik z użyciem cukru. Produkt ten działa jak odświeżacz koloru i przywraca głębię koloru tkaninom. Wystarczy, że na kilka godzin zanurzysz wybraną rzecz w wodzie z dodatkiem cukru. Dla osób nieprzepadających za ręcznym praniem istnieje rozwiązanie z użyciem pralki. Łyżeczkę cukru wystarczy wsypać do dozownika znajdującego się w urządzeniu, podczas trybu płukania. Ten trik działa również prewencyjnie, gdyż chroni ubrania przed utratą koloru.

Więcej o: