Ewa Chodakowska apeluje do Polek. "Robimy sobie same krzywdę na życzenie"

Ewa Chodakowska podczas konferencji akcji "Think Pink", która ma na celu walkę z rakiem piersi, otwarcie powiedziała, że zdaje sobie sprawę, że to nie są dla mediów klikalne tematy, ale temat jest ważny i trzeba go poruszać. Zapytaliśmy Ewę o to, co by powiedziała naszym czytelniczkom w kwestii raka piersi. Posłuchajcie, co odpowiedziała.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Ewa Chodakowska od lat angażuje się w sprawę wspólnie ze swoimi firmami. Jedną z nich jest jej marka BeRaw, która stworzyła specjalnego różowego batona, z którego część dochodu przekazywana jest na fundację OkoCafe. W tym roku już po raz kolejny odbyła się konferencja akcji "Think Pink" zorganizowana właśnie ze wspomnianą fundacją OnkoCafe, a także ambasadorką akcji Omeną Mensah. W rozmowie z nami Ewa opowiedziała o tym czy regularnie się bada, a także co powiedziałaby naszym czytelniczkom. 

Ewa Chodakowska: "Dbamy o wszystko tak naprawdę, dlaczego nie dbamy o siebie?" 

Zapytaliśmy Ewę, czy sama regularnie się bada. - "W październiku mam tę wyznaczoną datę, gdzie badam piersi, a w lutym w okolicy moich urodzin cały organizm prześwietlam. Trochę taki przegląd jak u mechanika z samochodem" - zdradziła. 

O samochód dbamy, o dom dbamy, o wszystko tak na dobrą sprawę dbamy, a dlaczego nie dbamy o siebie? 

- zastanawia się. 

Wychodzi na to, że trenerka tak naprawdę dwa razy do roku wykonuje usg piersi. Jak sama przyznaje, w październiku robi to również trochę po to, żeby pokazać, że jest i się bada.

Posłuchajcie całej naszej rozmowy: 

Zobacz wideo Ewa Chodakowska apeluje do Polek. "To jest niedopuszczalne"

Ewa Chodakowska apeluje do czytelniczek kobieta.gazeta.pl

Ja powiem tak dość drastycznie, gdybym posadziła wszystkie wasze czytelniczki w rzędzie i zapytała, która pierwsza zachoruje na nowotwór, to nie zgłosiłaby się żadna.

- mówi Ewa Chodakowska. 

Według gwiazdy kobiety wypierają tematy chorób, bo tak nam jest łatwiej. Wtedy wydaje nam się, że ten temat nas nie dotyczy. 

Profilaktyka ratuje życie. Pamiętajmy też, że zdrowy styl życia jest fundamentem profilaktyki. W momencie, kiedy żyjemy zdrowo, odżywiamy się zdrowo, jesteśmy w ruchu, wysypiamy się, medytujemy, relaksujemy się, to jest duże prawdopodobieństwo, że nasz organizm będzie silny, zdrowy i nic nam nie grozi. (...) Naszym zadaniem jest sprawdzać, samobadanie piersi, okresowe badania, zdrowy styl życia i nie mamy się o co martwić, bo nowotwór wcześnie wykryty jest wyleczalny. 

- dodała na koniec.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: