Mokre naczynia po skończonym programie? Ta ukryta funkcja zmywarki rozwiąże problem

Niezależnie od programu i czasu mycia zmywarki, na naczyniach wciąż zalega woda? Posiadacze urządzenia zapewne niejednokrotnie mieli do czynienia z tą sytuacją. Wiemy, jak sobie z nią poradzić! Z pomocą tego szybkiego i prostego triku zapomnisz o problemie!

Zmywarka to olbrzymie ułatwienie, które pozwala nam zaoszczędzić czas, pieniądze oraz wodę. Niestety zdarza się, że niezależnie od programu, umyte naczynia wciąż są mokre. Wiemy, jak temu zaradzić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Popularny problem, z którym zmagają się właściciele zmywarek

Po skończonym myciu otwierasz zmywarkę, wysuwasz szuflady, a tam, nawet na odwróconych dnach naczyń, wciąż zalega woda? Zamiast błyskawicznie ją opróżnić i cieszyć się wolnym czasem, musisz po kolei wyjmować garnki, kubki oraz szklanki i dokładnie je przecierać, by mokre nie trafiły do szafki. Taka sytuacja potrafi zirytować każdego. W wielu modelach urządzeń istnieje na nią banalnie proste rozwiązanie, które polega na odpowiednim ułożeniu szuflad.

Zerknij do środka zmywarki. To właśnie tam znajdziesz rozwiązanie swojego problemu

Otwórz zmywarkę i dokładnie przyjrzyj się górnej szufladzie. Po jej bokach powinnaś znaleźć dodatkowe kółka. To właśnie z ich pomocą pozbędziesz się problemu zalegającej na naczyniach wody. Choć rozwiązanie jest banalnie proste, nie każdy o nim wie. 

Prosty trik z ułożeniem szuflad. Zapomnij o wodzie osiadającej na naczyniach

Sekret polega na tym, by szufladę ułożyć pod kątem. W tym celu wsuń ją maksymalnie i delikatnie unieś w górę jej przednią część, uwalniając przy tym pierwsze kółko. Znów ostrożnie unieś szufladę w taki sposób, by drugie kółko znalazło się na końcu prowadnicy. Cały czas mocno trzymaj szufladę, w przeciwnym razie wypadnie. Następnie najedź górnym kółkiem na prowadnicę i ostrożnie oraz powoli wsuń po niej szufladę w taki sposób, aby znalazły się na niej dwa kółka. Ostatnim krokiem jest wsunięcie szuflady do samego końca. Dzięki tej prostej czynności górna szuflada została ustawiona pod kątem, a co za tym idzie, także naczynia będą stały przechylone, a woda przestanie na nich osiadać.

Więcej o: