Mamy Myk na lśniącą podłogę. Ten płyn do paneli zrobisz samodzielnie w domu

Domowe detergenty potrafią kosztować krocie. Jednak, kiedy chcemy utrzymać porządek w naszych czterech kątach, są one niezbędne. Okazuje się, że wcale nie musimy kupować ich w sklepie, bo z łatwością przygotujemy je w domu. Dziś pokażemy wam Myk na płyn do paneli podłogowych.

Inflacja w Polsce wystrzeliła w górę. Podrożało dosłownie wszystko - również chemia gospodarcza. Okazuje się jednak, że  w tej kwestii można sporo zaoszczędzić, przygotowując detergenty w domu. Jest to niezwykle proste, a do tego ekologiczne. Większość produktów mamy w swoich szafkach kuchennych, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych produktów są soda oczyszczona, ocet czy sok z cytryny. Dziś nasz Mykowy ekspert Tomek Pazdyk pokaże wam jak przygotować płyn do paneli. 

Jak przygotować domowy płyn do paneli? 

 Do przygotowania domowego płynu do paneli potrzebujecie zaledwie trzech składników. Są to: woda, ocet i olejek zapachowy. Do naczynia wlewamy wodę, następnie mieszamy ją z octem i olejkiem zapachowym. Możecie wybrać wasz ulubiony zapach. Takie olejki bez problemu kupicie w sklepach internetowych i supermarketach. Zobaczcie sami jakie to proste. 

Nowe odcinki "Myk" w każdą sobotę o godz. 8 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: