Cztery lata mieszkała bez ogrzewania. Teraz zdradza, jak przetrwać chłodne noce i nie wydać majątku

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Z uwagi na rosnące ceny rachunków oraz szalejącą inflację, coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie. Swoimi trikami postanowiła podzielić się jedna z użytkowniczek TikToka, która już od czterech lat żyje bez ogrzewania.

Klaire De Lys mieszka w Wielkiej Brytanii, a użytkownikom TikToka znana jest jako klairedelysofficial. Na swoim profilu tiktokera skupia się przede wszystkim na tym, w jaki sposób można ogrzać mieszkanie i nie wydać na to majątku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak przygotować się na zimę? "Ważna jest efektywność energetyczna"

Sezon grzewczy może nas kosztować więcej niż kiedykolwiek. Jak tego uniknąć? 

Klaire w opublikowanych filmikach zdradza, w jaki sposób radzi sobie bez ogrzewania podczas chłodnych nocy. Pierwszym ze sposobów jest termofor. Jeśli nie mamy go zaś pod ręką, doskonałą alternatywą będzie butelka wypełniona ciepłą wodą. Co ważne, nie przykładamy jej jednak bezpośrednio do ciała, aby nie narazić się na poparzenia. Najlepiej owinąć ją w ręcznik lub koszulkę

Kolejnym trikiem tiktokerki jest spanie pod kołdrą zdecydowanie większe niż łóżko. Dodatkowo w zimne noce przydać się może koc. Na tym jednak nie koniec rad Klaire. Według kobiety dużą różnicę w nocy można odczuć, decydując się na zawieszenie zasłon szczególnie przy drzwiach do sypialni. 

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Ustaw tryb zimowy w oknach

Są także inne sposoby, które pozwolą nam zatrzymać ciepło w mieszkaniu np. tryb zimowy w oknach. Oferuje ją większość okien PCV. Jak go ustawić? Należy otworzyć okno i znaleźć śrubę w skrzydle. Następnie sprawdzamy, jakie jest jej ustawienie względem uszczelki. Węższa strona to tryb letni, a grubsza zimowy. Przestawiając okna na tryb zimowy, sprawimy, że uszczelka będzie mocniej dociśnięta do framugi. Ten zabieg jest banalnie prosty, a może przynieść zauważalną różnicę nie tylko na termometrach, ale i w portfelu. 

Więcej o: