Jak wyczyścić ekran telewizora? Używasz produktu na bazie alkoholu? To błąd!

Brudny ekran telewizora nie tylko jest nieestetyczny, ale przede wszystkim przeszkadza w oglądaniu. Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym jego powierzchnia będzie lśniła czystością. Jak wyczyścić ekran telewizora w szybki i niedrogi sposób?

Nowoczesne telewizory wyposażone są w znacznie delikatniejsze ekrany, które bywają bardziej podatne na uszkodzenia i zarysowania. Ponadto, im większy ich rozmiar, tym ich mycie staje się bardziej uciążliwe i czasochłonne. Z pomocą przyjdą nam skuteczne, domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak czyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić?

Jak nie czyścić ekranu telewizora? Pamiętaj o tych zasadach

Zanim weźmiemy się za czyszczenie ekranu telewizora, należy odłączyć go od prądu i poczekać, aż ostygnie. Nigdy nie używamy do tego produktów na bazie alkoholu czy zupełnie mokrej ścierki. Najlepiej sprawdzą się dedykowane produkty, jednak jeśli zależy nam na równie sprawdzonych, ale zdecydowanie tańszych sposobach, warto sięgnąć po domowe triki.

Domowe sposoby na czyszczenie ekranu telewizora. Skuteczny preparat z dwóch składników

Do mycia ekranu telewizora stosuj miękką ściereczkę z mikrofibry lub bawełny. W razie wyjątkowo trudnych do usunięcia zabrudzeń zwilż je wodą destylowaną. Sprawdzą się również specjalne miotełki do kurzu. Jeśli nie jesteś miłośnikiem gotowych preparatów, możesz przygotować bezpieczną mieszankę do mycia ekranu. W tym celu wymieszaj biały ocet z wodą destylowaną w proporcjach 1:1. Rewelacyjnie poradzi sobie z tłustymi plamami i kurzem, a przy tym jest bezpieczny.

Jak wyczyścić ekran telewizora bez smug? Ważna jest taktyka

Choć dają zachwycające efekty, nowoczesne telewizory mają wyjątkowo delikatne matryce. Aby ich nie uszkodzić, przy myciu należy wykazać się wyjątkową delikatnością i wyczuciem. Najlepiej sprawdzą się powolne, okrężne ruchy, dzięki którym pozbędziemy się smug. Produkt do czyszczenia zawsze najpierw aplikujemy na ściereczkę. Nie korzystamy z chusteczek i gąbek, gdyż ich ostra struktura może porysować ekran. Po umyciu należy odczekać, aż telewizor będzie zupełnie suchy. 

Czy można myć telewizor płynem do szyb?

Zdecydowanie odradzamy używania płynu do szyb. Sposób ten być może działał w przypadku starych telewizorów kineskopowych ze szklanymi ekranami, jednak nowym telewizorom zdecydowanie zaszkodzi. Do mycia współczesnych urządzeń nie nada się żaden produkt, który zawiera alkohol, amoniak, aceton lub rozpuszczalnik.

Więcej o: