Jak pozbyć się biedronki azjatyckiej? Wykorzystaj odkurzacz i te zapachy

Niestety, ale nie wszystkie biedronki są pożytecznymi owadami. Azjatyckie, inaczej arlekiny, które od niedawna można spotkać w Polsce, różnią się nieco wyglądem naszych rodzimych gatunków. Szczególnie groźne są dla osób uczulonych na jad, gdyż ukąszenie jest nie tylko bolesne, ale również może wywołać silną reakcję alergiczną. Jak się pozbyć biedronek z domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby walki z plagą biedronek azjatyckich to alternatywne metody, które są nie tylko ekologiczne, ale również niezwykle skuteczne. Pamiętaj, że jeżeli niżej wymienione rozwiązanie nie przyniosą zadowalających efektów, to być może konieczne będzie zastosowanie silniejszego środka, np. preparatu na szkodniki.

Maja Ostaszewska Sweter Mai Ostaszewskiej to hit uwielbiany przez Polki

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Domowy sposób na biedronki azjatyckie. To łatwiejsze niż myślisz!

Okres jesienny to czas, kiedy biedronki azjatyckie szukają schronienia. Dla nas jest to sygnał, żeby być jeszcze bardziej czujnym na ich obecność. Do najlepszych opcji walki z nimi jest:

  • Uniemożliwienie biedronkom zagnieżdżenia się w domu. W tym celu zainstaluj w oknach moskitiery. , które będą stanowiły mechaniczną barierę, przez którą żaden owad się nie przedostanie.
  • Uszczelnienie wszelkich otworów w elewacji, przy oknach oraz podbitce dachowej. W ten sposób zapobiegniemy, żeby wady dostały się wewnątrz domu.
  • Zastosowanie naturalnych olejków eterycznych. Do zapachów, które biedronki nie toleruje, zaliczają się: aromat pomarańczy, kamfory oraz mentolu.
  • Zasadzenie w ogrodzie chryzantem, za którymi nie przepadają te owady.
  • Spryskanie zewnętrznych framug okien i ścian wodą z mydlinami. To utrudni biedronkom siadanie na powierzchniach.

Domowa wcierka za 5 zł. Hamuje wypadanie włosów i sprawia, że rosną jak szalone Jak zapuścić włosy? Weź 10 zł i idź do sklepu. Będą rosły jak szalone

Plaga biedronek. Jak się ich pozbyć z domu?

Jeśli biedronki zdążyły się zagnieździć w domu i dostały się do wnętrza mieszkania czy domu to istnieje sposób na ich pozbycie się. Do najszybszych i najefektywniejszych metod zalicza się:

  1. Wyłapanie wszystkich biedronek odkurzaczem. Następnie należy natychmiast usunąć worek z domu i z otoczenia.
  2. Zastosowanie miejscowego oprysku na skupisko biedronek azjatyckich. W tym celu sięgnij po mocne substancje zapachowe np. aromat pomarańczy, kamfory oraz mentolu, wodę destylowaną lub spirytus salicylowy. Przygotowaną mieszanką spryskaj miejsce bytowania owadów i powtórz zabieg w razie konieczności.
Więcej o: