Co pomaga na chrapanie? Zasypiaj w tej pozycji, a problem zniknie raz na zawsze

Jak przestać chrapać? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom. Nie tylko tym chrapiącym, ale też ich partnerom. Problemu nie można lekceważyć, ponieważ notorycznie zakłóca spokojny sen i może świadczyć o niektórych schorzeniach. Istnieją na szczęście domowe metody, które temu zaradzą. Co na chrapanie?

Chrapanie bywa niezwykle uciążliwe. Nie tylko dla osoby, która to robi, ale także dla tych, którzy dzielą z nią łóżko. Problemu nie wolno lekceważyć. Chrapanie zakłóca spokojny sen, jest irytujące i przede wszystkim może świadczyć o wielu schorzeniach. Czy da się mu zaradzić domowymi sposobami? Chociaż w niektórych przypadkach niezbędna jest wizyta u laryngologa, chrapaniu da się zazwyczaj zaradzić prostymi trikami.  

Zobacz wideo Dlaczego chrapanie zabija życie seksualne? [LEPSZY SEKS]

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Co na chrapanie? Zasypiaj w tej pozycji, a problem nie wróci 

Jak się okazuje, pozycja, w której śpimy, ma ogromne znaczenie i przyczynia się do pogorszenia problemu. Jeśli chrapiesz, unikaj zasypiania na plecach. Wtedy góra naszego języka i ust zagina się na tylnej ścianie gardła. Właśnie to doprowadza do tego, że zaczynamy chrapać. Jaka pozycja do spania jest najlepsza? 

Sposób na poradzenie sobie z chrapaniem jest bardzo prosty. Wystarczy zasypiać na boku, a plecy podeprzeć poduszką. Pamiętaj też, żeby mieć nieco podniesioną głowę. Dzięki temu udrożnisz jamę nosową i zminimalizujesz ryzyko chrapania. Zawsze możesz także zaopatrzyć się w specjalne poduszki, które zapewniają optymalne ułożenie głowy podczas snu.  

Jak przestać chrapać? Pamiętaj o nawadnianiu organizmu 

Jedną z głównych przyczyn chrapania jest odwodnienie organizmu. Problem pojawia się wtedy, gdy błona śluzowa jamy ustnej i gardła jest przesuszona. Żeby przestać chrapać, czasami wystarczy więc regularnie pić wodę. Pamiętaj szczególnie o dużej szklance przed snem. Jeśli chodzi o śluzówkę nosa, można ją natomiast nawilżyć solą morską w sprayu. Pomocne będzie także zrezygnowanie z picia alkoholu, ponieważ substancja odwania, sprzyja wiotczeniu mięśni i nasila chrapanie. 

Więcej o: