91-letnia modelka zapozowała nago. Carmen Dell'Orefice zaskoczyła. "Wiek to tylko liczba"

Mimo że Carmen Dell'Orefice w czerwcu 2022 roku skończyła 91 lat, nadal pracuje jako modelka, a z dojrzałego wieku uczyniła swój ogromny atut. Ostatnio sieć obiegło zdjęcie, na którym 91-letnia modelka zapozowała nago. - Zjawiskowa kobieta - komentują internauci.
Zobacz wideo Ewa Chodakowska zdradza, jak ją przyjęli studenci na SWPS. "Jestem traktowana jak jedna z nich"

Kilka lat temu Carmen Dell'Orefice została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najdłużej pracująca modelka na świecie. Choć wiele modelek decyduje się przejść na emeryturę jeszcze przed 40. rokiem życia, ona - mając 91 lat - nadal kontynuuje swoją karierę. Choć jej pasją był balet, swój debiut jako modelka zaliczyła w wieku zaledwie 13 lat. Jednak dopiero trzy lata później, gdy po raz pierwszy pojawiła się na okładce "Vogue'a", w świecie mody zrobiło się o niej głośno. Wówczas pojawiała się na wybiegach w Nowym Jorku, a w latach 50. pracowała także w Londynie i Paryżu. W latach 60. została muzą Salvadora Dalego. Lata mijały, a ona wielokrotnie rozważała zakończenie kariery. W pewnym momencie postanowiła ze swojego eleganckiego wieku uczynić atut i zaczęła być rozchwytywana przez projektantów i fotografów.

Carmen Dell'Orefice zapozowała nago. 91-letnia modelka pokazuje, że wiek to tylko liczba

Ostatnio sieć obiegła fotografia, na której Carmen Dell'Orefice pozuje nago, osłaniając część swojego ciała kołdrą. Zdjęcie 91-letniej modelce robił znany fotograf, Fadil Berisha. Carmen zapytana o to, jak czuła się podczas sesji, wyznała: "Chodzi o sposób myślenia artysty stojącego za aparatem. Umysł fotografa jest wysoko, nie w rynsztoku. Wszystko, co się dzieje, to jego projekcja, my zaś jesteśmy cichymi aktorami i o to właśnie chodzi". Autor fotografii podzielił się tym kadrem na swoim instagramowym profilu.

#wiektotylkoliczba 91-letnia #carmendellorefice dla @newyoumedia <3

- napisał.

 

Przy okazji sesji zdjęciowej, Carmen Dell'Orefice udzieliła także wywiadu magazynowi "New You", podczas którego zapytana została m.in. o to, co sprawia, że czuje się młodo.

Po prostu daję sobie taką samą miłość i opiekę, jak swojej córce

- odpowiedziała. Zdaniem modelki, "codziennie się rozwijamy, aż do chwili, gdy odejdziemy z tego świata". - Wyciągasz lekcje z dnia poprzedniego i ciągle zmieniasz siebie. Jak wskazówki zegara... Czas mija, ale nie widzisz, jak się poruszają. Dzieje się to z ludźmi codziennie i tak sobie radzisz akceptując zmianę. Ale inteligencja jest znana z prostoty, ponieważ mniej znaczy więcej w prawie wszystkim w życiu, z wyjątkiem miłości. - mówi.

Źródło: newyou.com

Więcej o: