Ile Putin ma lat? Słowa jego "prawdziwej matki" wskazują, że wcale nie 70

Urodziny Putina były jak dotąd w Rosji powodem do wielkiego świętowania. W obliczu wojny w Ukrainie Kreml uznał, że wystawne obchody byłyby niestosowne. Od lat wątpliwości budzi natomiast fakt, kiedy dokładnie urodził się Putin. Rok urodzenia podawany oficjalnie nie zgadza się bowiem z tym przedstawianym przez jego "prawdziwą matkę".

"W dniu urodzin rosyjski prezydent pozostaje w izolacji, jest nieracjonalny i boi się o zdrowie" czytamy w "Times". Nie tylko zachodnie media uważają jednak, że urodziny Putina w obecnej sytuacji nie są powodem do świętowania. Prezydent Rosji oficjalnie obchodzi bowiem dzisiaj (7 października) 70. urodziny. Inną wersję przedstawia natomiast kobieta podająca się za jego prawdziwą matkę. 

Marta Żmuda-Trzebiatowska "Piękna" Marta Żmuda-Trzebiatowska w stylowym płaszczu na jesień

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Urodziny obchodzi Władimir Putin. Wiek budzi jednak wątpliwości 

Putin urodził się 7 października 1952 roku w Petersburgu i jest drugim dzieckiem Władimira Spirydonowicza Putina i Marii Iwanowny z domu Szełomow. Tak brzmi oficjalna wersja, a to oznacza, że zgodnie z nią prezydent Rosji świętuje dziś 70. urodziny. 

Inną wersję przedstawia Wiera Nikołajewna ze wsi Tierieczino w Kraju Permskim, która od kilkudziesięciu lat mieszka w Gruzji. 96-latka twierdzi, że jest prawdziwą matką Putina, a jej syn urodził się 7 października, ale 1950 roku. 

Zobacz wideo Belgrad. Protesty wsparcia dla Ukrainy po ogłoszeniu aneksji części ukraińskich ziem przez Putina

Ile wzrostu ma Putin? Wzrost rosyjskiego przywódcy ma coś wspólnego ze sposobem rządów? 

Władimir Putin ma 170 cm wzrostu, a to stało się pożywką dla mediów. Od rozpoczęcia ataku na Ukrainę powstało bowiem wiele publikacji sugerujących, że Putin ma tzw. kompleks Napoleona (który mierzył 168 cm). Oczywiście nie brakuje zdań, że jest to hipoteza pozbawiona podstaw, na co wskazuje nawet "The Irish Times", pisząc: 

Putin to mały zły człowiek, ale po co mieszać w to jego wzrost?

Alina Kabaeva odznaczona Orderem Zasługi dla Ojczyzny przez prezydenta Władimira Putina. Żony, kochanki czy niewolnice? To kobiety Władimira Putina

W 2021 miał na nią szansę Putin. Nagroda Nobla dla prezydenta Rosji zaskoczyła wszystkich

W 2021 roku od rosyjskiego pisarza Siergieja Komkowa wpłynęło zgłoszenie do Komitetu Noblowskiego w Oslo o zgłoszeniu kandydatury Władimira Putina do Pokojowej Narody Nobla. Za co miałby ją otrzymać? Uzasadnienie nie zostało podane do opinii publicznej. Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow skomentował to zaś stwierdzeniem, że jeśli Putin otrzyma nagrodę "to świetnie", a jak nie "to nie ma problemu". 

Więcej o: