"Krwawy Księżyc" nadchodzi i szykuje wiele zmian. Jak wpłynie na nasze samopoczucie?

Kiedy będzie pełnia Księżyca? Okazuje się, że nie musimy na nią długo czekać! "Krwawy Księżyc" pojawi się na niebie już w ten weekend. Skąd wzięła się nazwa październikowej pełni Księżyca? Jak najlepiej obserwować to zjawisko?

Pełnia Księżyca Myśliwych czy też Krwawy Księżyc pojawi się niedługo na niebie. Jest to niesamowite zjawisko, które możemy zaobserwować raz do roku. Kiedy dokładnie pojawi się na niebie? Skąd wzięła się jego wyjątkowa nazwa? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Najciekawsze odkrycia kosmiczne ostatnich lat

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pełnia księżyca - październik 2022. Kiedy na niebie pojawi się "Krwawy Księżyc"? 

Przed nami kolejna pełnia 2022 roku. Możemy ją zaobserwować na niebie co 29,5 dnia, kiedy Księżyc znajduje się dokładnie naprzeciwko słońca. To niesamowite zjawisko co miesiąc wywołuje wiele zachwytów, a astrologowie przypisują mu duże znaczenie i wpływ na nasze życia. Krwawy Księżyc w 2022 roku wypada 9 października. Na niebie będziemy mogli go zaobserwować o godzinie 22:54. Pełnia w Baranie potrwa aż do 05:53 dnia następnego.  

Pełnia Księżyca Myśliwych. Dlaczego mówimy o Krwawym Księżycu? 

Każda pełnia ma inną, wyjątkową nazwę. W tym roku mogliśmy podziwiać już na niebie m.in. Wilczy Księżyc, Pełnię Różowego Księżyca, Kwiatowy Księżyc, Pełnię Truskawkowego Księżyca czy Koźlęcy Księżyc. Skąd wzięły się te szczególne przydomki? Nadawanie nazw do każdej pełni wywodzi się z tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Odnoszą się one zazwyczaj do zmian, które możemy zaobserwować danego miesiąca w przyrodzie. Październikowa pełnia jest nazywana Pełnią Księżyca Myśliwych, ponieważ po czasie żniw myśliwi wyruszali na polowania. Chodziło o zebranie zapasów mięsa na zimę. Stąd też wywodzi się druga nazwa zjawiska – Krwawy Księżyc.  

Jak pełnia w Baranie 2022 wpływa na człowieka? Nadchodzą duże zmiany 

Osoby zafascynowane astrologią wierzą, że każda pełnia ma ważne znaczenie i inaczej wpływa na nasze życia. Krwawy Księżyc ma podobno pozwolić nam odzyskać wiarę we własne możliwości i przygotować się do zawirowań podczas nowiu w Wadze. Pełnia Księżyca w Baranie oznacza, że wzmocni on naszą ognistą energię i może przywołać rzeczy z przeszłości, które musimy rozwiązać.  

Więcej o: