Pełnia Księżyca Myśliwych czy też Krwawy Księżyc pojawi się niedługo na niebie. Jest to niesamowite zjawisko, które możemy zaobserwować raz do roku. Kiedy dokładnie pojawi się na niebie? Skąd wzięła się jego wyjątkowa nazwa? Wyjaśniamy!
Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Przed nami kolejna pełnia 2022 roku. Możemy ją zaobserwować na niebie co 29,5 dnia, kiedy Księżyc znajduje się dokładnie naprzeciwko słońca. To niesamowite zjawisko co miesiąc wywołuje wiele zachwytów, a astrologowie przypisują mu duże znaczenie i wpływ na nasze życia. Krwawy Księżyc w 2022 roku wypada 9 października. Na niebie będziemy mogli go zaobserwować o godzinie 22:54. Pełnia w Baranie potrwa aż do 05:53 dnia następnego.
Każda pełnia ma inną, wyjątkową nazwę. W tym roku mogliśmy podziwiać już na niebie m.in. Wilczy Księżyc, Pełnię Różowego Księżyca, Kwiatowy Księżyc, Pełnię Truskawkowego Księżyca czy Koźlęcy Księżyc. Skąd wzięły się te szczególne przydomki? Nadawanie nazw do każdej pełni wywodzi się z tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Odnoszą się one zazwyczaj do zmian, które możemy zaobserwować danego miesiąca w przyrodzie. Październikowa pełnia jest nazywana Pełnią Księżyca Myśliwych, ponieważ po czasie żniw myśliwi wyruszali na polowania. Chodziło o zebranie zapasów mięsa na zimę. Stąd też wywodzi się druga nazwa zjawiska – Krwawy Księżyc.
Osoby zafascynowane astrologią wierzą, że każda pełnia ma ważne znaczenie i inaczej wpływa na nasze życia. Krwawy Księżyc ma podobno pozwolić nam odzyskać wiarę we własne możliwości i przygotować się do zawirowań podczas nowiu w Wadze. Pełnia Księżyca w Baranie oznacza, że wzmocni on naszą ognistą energię i może przywołać rzeczy z przeszłości, które musimy rozwiązać.