Jak pozbyć się kreta? Oto proste metody, dzięki którym szkodnik odejdzie na dobre

Kret jest szkodnikiem, który utrudnia życie większości ogrodników. Tworzy nieestetyczne kopce i korytarze, a także uszkadza korzenie roślin. Warto wypróbować sposoby na odstraszenie zwierzęcia. Są proste, humanitarne i z pewnością nie wyrządzą mu krzywdy. Jak pozbyć się kreta?

Odstraszenie kreta wcale nie musi być trudne. Zwierzęta postrzegane są jako szkodniki ze względu na to, że niszczą trawniki i podczas budowy podziemnych tuneli uszkadzają korzenie ogrodowych roślin. W nierównej walce warto wypróbować kilka prostych, ekologicznych sposobów, dzięki którym ssak szybko znajdzie nowe miejsce żerowania, a my odzyskamy upragniony spokój i czystą działkę. Opłacalne jest wykorzystanie produktów, które większość z nas ma już w kuchni, a także rozważenie uprawy niektórych roślin. Z pomocą może przyjść też domowy, czworonożny pupil.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak pozbyć się kreta? Rozważ uprawę tych roślin

Krety są zwierzętami, które nie tolerują niektórych zapachów. Z tego względu warto postawić na uprawę roślin, których aromat skutecznie odstraszy szkodniki i sprawi, że ssaki będą omijały nasz ogród szerokim łukiem. Dobrze sprawdzą się między innymi czarny bez, szachownica lekarska, bazylia, wilczomlecz, czosnek, narcyz, aksamitek i komosa. Połączenie tych kilku woni to prosty sposób na to, by kret uciekł w popłochu.

Co jest wrogiem kreta? Skorzystaj z pomocy czworonożnego przyjaciela

Krety nie znoszą również woni sierści innych zwierząt, dlatego warto wykorzystać tą, którą zrzucają nasi czworonożni przyjaciele. Wystarczy dokładnie wyczesać psa i zebrać zrzucone kłaczki. Wrzucone do jednego lub kilku kopców sprawią, że zwierzę poszuka nowego miejsca na żer w obawie, że nasz pupil jest blisko niego. Jeśli nie masz psa i kota, dobrze sprawdzą się też ludzkie włosy. Należy zebrać pozostałości ze szczotki i wykorzystać je w walce z ogrodowym szkodnikiem.

Sposób na kreta. Idź do kuchni i wyciągnij z kuchennej szafki ocet

Odstraszająco na kreta zadziała roztwór wody i octu. Należy połączyć składniki w proporcji 1:1, wlać do otworu zrobionego przez zwierzę i go zakopać. Dobrze, jeśli będziemy powtarzać zabieg przez kilka kolejnych dni. W tym czasie szkodnik zacznie odczuwać nieprzyjemny dla niego zapach i odejdzie w nowe miejsce. Podobny efekt można uzyskać wrzucając do wykopanych dziur rozgniecione ząbki czosnku.

Więcej o: