Weź pół szklanki soli i wsyp do zlewu. Ten banalny trik pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze

Każdy z nas ma w kuchni sól kuchenną. Używamy jej praktycznie codziennie. Co się stanie, kiedy wsypiemy ją do zlewu? Okazuje się, że soli można używać także w domowych trikach. Ta genialna metoda uwolni cię od uciążliwego kłopotu i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Zatkany zlew to częsty problem. Zwłaszcza kiedy zapominamy o wyrzucaniu resztek jedzenia do kosza. Nagromadzone uniemożliwiają swobodny przepływ wody i dodatkowo tworzą w kuchni nieprzyjemny zapach. Jest jednak na to sposób, na który nie musisz wydawać pieniędzy. Wystarczy wykorzystać sól kuchenną i zalać ją wrzątkiem. Jak działa trik

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkany zlew? Wypróbuj genialny trik z solą i wrzątkiem 

Zatkany zlew to problem, który pojawia się w każdym domu. Resztki jedzenia czy włosy gromadzą się w odpływie i dodatkowo sprawiają, że w pomieszczeniach unosi się mało przyjemny zapach. Żeby poradzić sobie z problemem, nie musisz kupować specjalnych środków żrących. Bywają one drogie i są szkodliwe dla środowiska. Zamiast tego wypróbuj trik z solą kuchenną. Jak działa? 

Wystarczy, że wsypiesz do odpływu pół szklanki soli. Następnie powoli wlej dwa litry wrzątku. Jeśli odpływ jest wykonany z plastiku, poczekaj, aż woda delikatnie przestygnie. Metoda działa najlepiej, kiedy nie doszło jeszcze do całkowitej niedrożności. Dzięki soli odpływ znów będzie miał swobodny przepływ wody, a przykry zapach zniknie. 

Jak odetkać zlew? Soda oczyszczona zwalczy problem 

Czasami prosty trik z solą to zwyczajnie za mało na mocno zatkany zlew. Co robić w takiej sytuacji? Warto wtedy dać szansę sodzie. Podobnie jak sól, może być ona wykorzystywana w wielu domowych trikach i środkach czystości DIY. Wymieszaj pół szklanki soli i pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie wsyp całość do odpływu. Wtedy ponownie zalej ostrożnie mieszankę wrzątkiem. Soda oczyszczona doskonale sprawdzi się w triku, ponieważ ma właściwości bakteriobójcze i świetnie neutralizuje nieprzyjemne zapachy.  

Więcej o: