Ten popularny napój za 4 zł usunie spaleniznę z garnków. Masz go w domu

Zapomniałaś o pozostawionej w kuchni gotującej się potrawie? A może przygotowując danie, w pośpiechu wybrałaś zbyt duży ogień? To wszystko może skutkować przypalonymi garnkami. Radość z gotowania znika, kiedy przychodzi moment usuwania spalenizny z naczyń. Istnieją jednak domowe metody, które znacznie ci to ułatwią.

Przypalone garnki potrafią całkowicie odebrać radość z gotowania. Usunięcie spalenizny bardzo często okazuje się wyjątkowo trudne i czasochłonne. Chcąc przywrócić naszym naczyniom dawny blask, sięgamy po specjalistyczne środki chemiczne, nie zdając sobie sprawy z istnienia prosty, tanich, a także co ważniejsze - bezpiecznych domowych sposobów. W walce z przypalonymi garnkami pomocna okazuje się być... Coca-Cola!

Dlaczego warto stosować coca-colę w walce ze spalenizną? O tym warto pamiętać!

Mimo że wśród tych, którzy jeszcze nie spróbowali metody z użyciem coca-coli, sposób ten może wzbudzać kontrowersje, zalicza się go do jednych z najbardziej skutecznych. Wspomniany napój ma nie tylko właściwości odrdzewiające, ale także rozpuszczające przypalenia. 

Jak zastosować Coca-Colę przy usuwaniu spalenizny? To naprawdę proste! 

Do przypalonego garnka wlej tyle napoju, aby całkowicie pokrył spaleniznę. Następnie postaw garnek na kuchence i doprowadź napój do wrzenia. W dalszej kolejności zmniejsz moc palnika do najniższej i w ten sposób gotuj Coca-Colę przez ok. 15-20 minut. Chcąc cieszyć się lepszymi efektami, możesz w między czasie zawartość garnka możesz mieszać drewnianą szpatułką, jednocześnie delikatnie podważać przypalone resztki. Po upływie wspomnianego czasu zdejmij garnek z ognia i pozostaw do ostudzenia. Następnie wylej napój i dokładnie umyj garnek płynem do mycia naczyń. 

Pamiętaj, że technika ta najlepiej sprawdzi się przy czyszczeniu garnków wykonanych ze stali nierdzewnej. Odradza się stosowania Coca-Coli przy czyszczeniu naczyń emaliowanych i aluminiowych. 

Więcej o: