Tajemnicza funkcja suszarki do włosów. Dzięki niej pasma będą lśniące i gładkie. Jak jej używać?

Ta funkcja dostępna jest już w niemal każdej nowoczesnej suszarce. Chętnie korzystają po nią włosomaniaczki i fryzjerzy. Sprawia, że włosy są gładsze i błyszczące, jednak wiele osób wciąż nie wie, jak z niej korzystać.

Suszarkę do włosów znajdziemy w niemal każdym domu. Z jej pomocą szybko wysuszymy i wystylizujemy kosmyki. Jednak mało osób zdaje sobie sprawę, że z pomocą jednej opcji możemy zniwelować jej negatywny wpływ na pasma.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Funkcja suszarki, o której wiele osób nie wie. Pomaga zachować lśniące i gładkie włosy

Regularne stosowanie gorącego nawiewu na włosy może sprawić, że będą zniszczone i spuszone. Aby zminimalizować to ryzyko, warto skorzystać z jednej funkcji urządzenia. Niegdyś posiadały ją tylko wybrane modele, teraz ma ją niemal każda nowoczesna suszarka. Mowa o chłodnym nawiewie.

Suszenie chłodnym powietrzem dobroczynnie wpłynie na twoje włosy

Suszenie chłodnym nawiewem sprawia, że łuski włosa się domykają, dzięki czemu stają się gładsze, błyszczące i bardziej podatne na stylizację. Z kolei ciepłe powietrze otwiera je i podnosi, powodując, że się puszą i nie chcą układać. Choć pełne suszenie chłodnym nawiewem jest czasochłonne, zdecydowanie lepiej zadziała na nasze pasma. 

Druga przydatna opcja w wielu suszarkach. Pozwala okiełznać elektryzujące się włosy

Poza opcją suszenia chłodnym nawiewem wiele nowoczesnych modeli suszarek posiada jeszcze jedną przydatną funkcję. Pozwoli zadbać o nasze pasma oraz rozwiązać uciążliwy problem. Jest to oczywiście jonizacja. Podczas suszenia włosów ciepłym nawiewem, powstają naładowane dodatnio ładunki elektryczne, które sprawiają, że włosy się elektryzują i ciężko je ułożyć. Suszarka z opcją jonizacji emituje ładunki ujemne, które je neutralizują. Pasma przestają się unosić i odpychać, są zdecydowanie gładsze i bardziej podatne na stylizację.

Więcej o: