Jak czyścić fugi? Zrób domową pastę, która jest skuteczna i ekologiczna, a do tego kosztuje 2 złote

Jak czyścić fugi, by lśniły czystością? Nie musisz od razu sięgać po drogą i mocną chemię sklepową, z pomocą przyjdą domowe, sprawdzone sposoby. Są nie tylko tanie, ale również ekologiczne, a potrzebne składniki zapewne masz już w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciepłe powietrze oraz duża wilgotność w łazience i kuchni sprzyjają powstawaniu pleśni i grzybów. Te z kolei najczęściej pojawiają się na fugach. Ponadto często osadzają się na nich kurz, brud i resztki kosmetyków. Jak wyczyścić fugi, by lśniły czystością?

Zobacz wideo Trzy praktyczne myki z użyciem sody oczyszczonej. Sprawdź, do czego może Ci się przydać!

Jak czyścić fugi domowym sposobem? Banalny trik z użyciem octu i ciepłej wody

Ocet to produkt o wielu zastosowaniach. Przyda się do gotowania, prania oraz sprzątania. Z jego pomocą wyczyścimy biżuterię, umyjemy okna oraz pozbędziemy się zabrudzeń na fugach. Wystarczy, że rozcieńczysz go pół na pół z ciepłą wodą i przelejesz do spryskiwacza. Tak powstałą mieszankę należy rozpylić na brudne fugi i odczekać — od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od stanu zabrudzeń. Najlepiej zrobić to na noc, a rano zetrzeć brud z pomocą ścierki.

Co jest dobre do czyszczenia fug? Sięgnij po kwasek cytrynowy lub sodę oczyszczoną

Z brudnymi fugami pomoże ci także domowa pasta. Wykonasz ją z sody oczyszczonej lub kwasku cytrynowego. Wystarczy, że dodasz do nich odrobinę wody, tak, by powstała gęsta papka. Następnie, dokładnie nałóż ją na zabrudzenia i odczekaj kilkanaście minut. Wyczyść szczotką i letnią wodą. Dla lepszego efektu możesz powtórzyć zabieg.

Czym wyczyścić białe fugi? Pomoże ci owoc z kuchni

Do białych fug idealnie nada się cytryna, która ma właściwości wybielające. Wymieszaj sok z cytryny z gruboziarnistą solą, aż do powstania gęstej, jednolitej pasty. Wetrzyj ją w fugę za pomocą szczoteczki lub szmatki, zostaw na 10 minut, a na końcu spłucz.

Więcej o: