Niezawodne, domowe sposoby na porost włosów. Efekt długich i gęstych pukli uzyskasz za 1,50 zł

Jakie są domowe sposoby na porost włosów? Na pewno tańsze niż z użyciem produktów z drogerii. Znamy takie, do których użyjesz produktów, które są w niemal każdym domu. Są w stanie dać spektakularny efekt mocnych, gęstych i długich pasm.

Istnieje wiele powodów, dlaczego włosy są łamliwe, rzadkie i po prostu nie chcą rosnąć. Czasem wynika to np. z genów, a czasem może być to efektem problemów hormonalnych. Niezależnie od tego, warto poznać sposoby na porost włosów, które nie tylko pomogą ci wyhodować upragnione, długie kosmyki, ale sprawią, że będą one odżywione i gęste. Na najtańszy trik wydasz tylko 1,50 złotych!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Jak zagęścić włosy domowym sposobem? Znaczenie ma sposób ich mycia

Porost włosów, to nie tylko długość, ale ich gęstość. Jeśli odpowiednio pobudzisz cebulki, włosy zaczną rosnąć o wiele szybciej i w większej ilości miejsc na głowie niż dotychczas! Da to efekt zwiększonej objętości, ale i odżywienia pasm, ponieważ na miejsce starych i zniszczonych włosów, pojawią się nowe i lśniące. Co pobudza cebulki do wzrostu? Przede wszystkim napary z ziół takich jak pokrzywa, skrzyp i ostropest plamisty. Można je pić, lub sporządzić z nich płukankę, która wcierana w skórę głowy może dać pożądany efekt. Sekret tkwi w sposobie mycia, ponieważ jeśli skupiamy się wyłącznie na pasmach, skóra pozostaje jedynie muśnięta. Wcierając preparaty intensywnie również w skórę między pasmami, pobudzisz cebulki, a traktując je dodatkowo płukanką z ziół sprawisz, że włosy będą szybciej rosły.

Domowe sposoby na porost włosów. Ten tani produkt masz w swojej kuchni

Naturalny i domowy sposób na pobudzenie włosów do wzrostu z pozoru może wydawać się lekko... śmierdzący. Tę metodę stosowały już nasze babcie i z pewnością mogą potwierdzić, że mimo jej minusów, efekty mogą bardzo pozytywnie cię zaskoczyć. Oprócz zapachu może zniechęcić cię też fakt, że przy całym procesie najlepiej nieco przesłonić oczy, lub czoło. Chodzi oczywiście o użycie cebuli.

Bogata w witaminy i przeciwutleniacze cebula, kosztuje niewiele, a na stworzenie idealnego preparatu wydasz nie więcej niż 1,50 zł. Wystarczy, że obierzesz ją, a następnie pokroisz w drobną kostkę. Można ją także zetrzeć na tarce, ponieważ najważniejsze w procesie jest pozyskanie jej soku. W tym celu polecamy przeciśnięcie przez gazę soku od miąższu i kawałków cebuli, a następnie przelaniu go do buteleczki np. z atomizerem lub pipetą. Teraz pozostaje użycie mikstury podczas mycia włosów. Dokładnie wmasuj ją w skórę, między pasmami. Pozostaw na głowie na około pół godziny, po czym spłucz letnią wodą i umyj głowę ulubionym szamponem. Proces powtórz dwa razy w tygodniu dla upragnionego efektu.

Więcej o: