Zazwyczaj dodajesz ją do herbaty, tym razem wrzuć do zmywarki. "Ten trik faktycznie działa!"

Zmywarka to dla wielu jej posiadaczy wielkie ułatwienie w domowych czynnościach. Jeśli zdarzy nam się zapomnieć o systematycznym czyszczeniu urządzenia oraz stosowaniu specjalnych środków, w konsekwencji po wyjęciu zawartości ze zmywarki może na nich pozostawać nieestetyczny osad. Istnieje rozwiązanie, które przywróci zapach i nieskazitelny wygląd naczyń. To tylko jeden składnik, który zazwyczaj dodajesz do herbaty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dla wielu z nas zmywarka to w obecnych czasach całkowity must have w wyposażeniu kuchennym. To niezawodne urządzenie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Zdarza się również, że jeśli zapomnimy o regularnym czyszczeniu zmywarki, to na naczyniach pozostaną smugi, zacieki, a nawet brud. Podpowiadamy, co zastosować, żeby szybko i sprawnie pozbyć się tego problemu. To domowa metoda, która jest banalnie prosta w użyciu.

Ewa Wachowicz Ewa Wachowicz w sukience, która jest idealną opcją na chłodne dni

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Włóż kawałek cytryny do zmywarki. Uporasz się z problemem zacieków i nie tylko

Zmywarka to dla wielu osób niezbędny sprzęt w wyposażeniu w kuchni. Urządzenie to posiada wiele zalet, ale również kilka wad. Z pewnością jej użytkowanie jest bardziej ekologiczne, gdyż zużywa, miej wody podczas cyklu mycia. Z drugiej strony jednym z minusów jest to, że gdy zapomnimy o regularnym czyszczeniu oraz konserwacji zmywarki możemy zaskoczyć się niechcianymi konsekwencjami. Nieestetyczne zacieki, smugi na szkle, brzydki zapach z urządzenia, a nawet pozostający brud to najczęściej uporczywe kwestie. Zaradzisz temu, stosując sprytny trik, który zdradziła pani sprzątająca kuchnie:

Stosujemy ten trik od kilku miesięcy, a efekty zachwycają. Zawsze do zmywarki dodajemy połówkę cytryny.

Koleżanka z redakcji postanowiła wypróbować ten patent i podzieliła się wrażeniami.

Faktycznie działa! Wrzuciłam - nie śmierdzi ze zmywarki i nie ma zacieków.

Cytryna w zmywarceCytryna w zmywarce Archiwum prywatne

Farbujące buty - spryskaj je lakierem do włosów Spryskaj buty lakierem do włosów i pozbądź się uciążliwego problemu

Domowe metody na naczynia bez smug, zacieków i brzydkiego zapachu. Wypróbuj prosty trik

Jednym z tanich, ekologicznych i wyjątkowo banalnych w użyciu sposobów jest użycie kawałka cytryny. To rozwiązanie wielu kwestii, takich jak: smugi na szkle, nieestetyczne zacieki oraz brzydki zapach z urządzenia. Cytryna, dzięki zawartości olejków eterycznych sprawi, że nieprzyjemny zapach ze zmywarki zniknie, a sprzęt zostanie wypełniony orzeźwiającym zapachem. Oprócz tego aspektu owoc ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze, które poradzą sobie w usunięciu osadu oraz zdezynfekowaniu nie tylko naczyń, ale również urządzenia. Alternatywą dla użycia cytryny jest dodanie przed włączeniem cyklu zmywarki kawałka folii aluminiowej.

cytryna w zmywarcecytryna w zmywarce archiwum prywatne

Więcej o: