Przepis na sukces tkwi w codziennych rytuałach. Wystarczy, że zaczniesz dzień od tej czynności

Aby osiągnąć sukces, nie wystarczy wiedza i spryt. Przyda się systematyczność w wykonywaniu z pozoru banalnych czynności każdego dnia. Eksperci radzą, aby wprowadzić w życie tych kilka zmian. Mogą diametralnie zmienić twoje życie na lepsze!

Travis Bradberry jest mówcą i konsultantem, który pomaga osiągać coraz lepsze wyniki w pracy ludziom na całym świecie. Jego przemówienia są porywające i zazwyczaj wnoszą wiele ciekawych przemyśleń do życia jego słuchaczy. Wielokrotnie mówił on o prostych wskazówkach, które stosowane w codziennym życiu, mogą okazać się kluczem do sukcesu. Nie on jeden stosuje je w życiu codziennym!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Ulegać presji społeczeństwa, czy jednak odpuścić sobie?

Klucz do sukcesu tkwi w tym, jak rozpoczynasz dzień

Sukcesywny i pełen korzyści dzień może zacząć się już rano. Howard Schultz, założyciel i były dyrektor generalny Starbucksa twierdzi, że im szybciej zaczniesz dzień, tym lepiej. Na jego przykładzie warto zaobserwować, że wstawanie o godzinie 4:30. pomogło mu szybko się wzbogacić. Wbrew pozorom, z początku możemy czuć się zaspani, ale kiedy pobudzimy mózg do działania wystarczająco wcześnie, jest on w stanie wykonać więcej wymagających zadań, niż kiedy wstajemy późno. Zwolennikiem tej teorii jest wspomniany wyżej Travis Bradberry. 

Małgorzata Rozenek Stylizacja Rozenek-Majdan podzieliła fanów. "Tagedia", "rewelacja"

Ekspert radzi, jakie zmiany warto wprowadzić do codziennej rutyny

Travis Bradberry nie ma złudzeń. Uważa, że należy zacząć od z pozoru banalnych rzeczy, aby stopniowo dążyć do sukcesu. Poniższe filary jego teorii nie tylko pomagają zadbać o umysł i ciało, ale też budzą w człowieku dyscyplinę, która pomaga w dążeniu do celu. Jego sugerowane zmiany to m.in.:

  • Regularne picie wody z cytryną po przebudzeniu, na czczo. Pobudza organizm do działania.
  • Uprawianie sportu rano. Nie chodzi o wielki wysiłek, ale o kilka przysiadów, pajacyków, czy nawet poranny spacer do sklepu, który jest w stanie mieć pozytywny wpływ na twój umysł. 
  • Odcięcie się od technologii na czas procesów kreatywnego myślenia. Ważne, aby skupić się na własnych myślach i czerpać jak najwięcej z potęgi własnego umysłu. Tu liczy się indywidualizm.
  • Jedzenie zdrowego, zbilansowanego śniadania, bogatego w składniki silnie energetyczne. 
  • Ćwiczenia, mające na celu wyciszenie i wyostrzenie uwagi, np. medytacja
  • Planowanie. Utrzymanie harmonogramu dnia sprawi, że nauczysz się także łatwiej wyznaczać cele.

Nałóż go na włosy i ciesz się efektem. Ten produkt sprawi, że będą gęste i lśniące Sauna na włosy uratuje zniszczone pasma! Wykonaj ją sama w domu

Więcej o: