Skraplanie wody na oknach oznacza poważny problem. Jak się go pozbyć? Wystarczy produkt z kuchni

Skraplanie wody na szybkach w okresie zimowym to częsty problem w wielu domach. Żeby się go pozbyć, nie musisz używać profesjonalnych sprzętów. Wystarczy jeden produkt, który już masz w swojej kuchni.

Zaparowane okna i skraplająca się z nich woda w okresie jesienno-zimowym to problem w wielu domach. Mieszkańcy winą najczęściej obarczają wadę stolarki okiennej. Okazuje się jednak, że jest to błędny trop. Skąd bierze się problem? Jak pozbyć się wody z okien? 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Skraplanie wody na oknach. Jak pozbyć się z domu nadmiernej wilgoci? 

Skraplająca się woda na szybach o dziwo nie wydobywa się z szyb. Problem powoduje nadmierna wilgoć z powietrza wewnątrz naszego mieszkania. Zjawisko często określane jest przekroczeniem punktu rosy. Wiele z nas ma z nim do czynienia szczególnie okresie jesienno-zimowym. Jak mu zaradzić? 

Z problem poradzi sobie domowy pochłaniacz wilgoci. Żeby go przygotować, potrzebna ci będzie jedynie...sól kamienna! Produkt zmniejsza wilgoć i jako materiał higroskopijny pobiera, ale też magazynuje wodę. Żeby stworzyć pochłaniacz wilgoci, zawiń sól w warstwę gazy i pozostaw na parapetach lub bezpośrednio przy oknach

Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci. Co należy robić? 

Żeby problem nie powrócił, warto wykonywać kilka czynności, które uchronią przed ponownym pojawieniem się wilgoci w naszym domu. Na skraplającą się wodę istnieje kilka sposobów: 

  1. Wietrz dom lub mieszkanie co najmniej kilka razy w ciągu dnia.  
  2. Zadbaj o odpowiednią wilgotność powietrza w domu. Lekarze rekomendują, żeby utrzymywać ją na poziomie od 40% do 60%. 
  3. Zainstaluj na grzejnikach regulatory temperatury    
  4. W walce z wilgocią pomocne będą także kwiatki. Na parapetach możesz ustawić np. paproć, bluszcz pospolity czy chamedorę wytworną. 
  5. Zainstaluj okna z mikro wentylacją. Okucia zapewnią stały dopływ świeżego powietrza i usuną nadmiar wilgoci z pomieszczenia. 
Więcej o: