Przekrój cebulę na pół i natrzyj nią stopy. Ten domowy zabieg za grosze to rozwiązanie wielu problemów

Cebula to jedno z najpopularniejszych warzyw w naszych domach. Niewiele osób wie, że można ją wykorzystać także poza kuchnią. Cebula świetnie nadaje się do domowych zabiegów DIY. Jakie ma właściwości?

Cebula ma wspaniałe właściwości zdrowotne. Zawiera witaminę C i substancje bakteriobójcze, dzięki czemu pomaga wzmocnić odporność organizmu. Można dodawać ją do wielu dań lub użyć jej jako składnik syropu na kaszel. Okazuje się, że warzywo ma także inne zastawania. Co się stanie, kiedy przekroisz cebulę na pół i przetrzesz nią stopy? 

Zobacz wideo Domowe spa. Co nałożyć pod maseczkę w płacie, żeby pielęgnacja była bardziej efektywna?

Przekrój cebulę na pół i przetrzyj nią stopy. Efekt jak z salonu gwarantowany 

Cebula na stopy? Okazuje się, że warzywo dzięki swoim właściwościom to świetny dodatek do domowych zabiegów. Cebula sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, kiedy chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu ze stóp, a nawet grzybicy. Wystarczy przekroić warzywo i przetrzeć połówką stopy. Po ok. 30 minutach możesz umyć nogi wodą z mydłem. Możesz również włożyć pokrojoną w plastry cebulę do skarpetek i trzymać taki kompres przez 20 minut. Warzywo dodatkowo zmiękczy zrogowaciałą skórę na piętach.  

Cebula na twarz. Warzywo pomoże w walce z trądzikiem 

Maseczka z cebuli to naturalna alternatywa dla drogich kremów i balsamów na trądzik. Warzywo dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym oczyszcza, leczy rany, regeneruję skórę i poprawia jej koloryt.  

Żeby przygotować domową maseczkę na twarz, wystarczy obrać cebulę i ugotować ją w całości. Po ok. 15 minutach wyjmij ją z wody i pozostaw do ostygnięcia. Następnie rozgnieć ją na papkę. Na koniec przygotowaną maskę rozprowadź na twarzy, skupiając się na miejscach chorobowo zmienionych. Pozostaw ją na ok. 10-15 minut, po czym zmyj ją letnią wodą. Dla lepszych efektów możesz dodać do mieszanki odrobinę jogurtu naturalnego lub sok z cytryny i łyżeczkę oliwy z oliwek.  

Więcej o: