Jak podkręcić metabolizm? Wypij to na czczo i ciesz się kilkoma centymetrami w obwodach mniej

Oczywiście nie ma jednego magicznego sposobu na szybkie schudnięcie. Są jednak napoje, które w połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem pomogą zrzucić parę kilo. Podpowiadamy, jak podkręcić metabolizm.

Na początek warto zaznaczyć, że nie ma napoju, który szybko pomoże nam schudnąć. Istnieje jednak taki, który w połączeniu ze zbilansowaną dietą i regularnymi ćwiczeniami może się do tego przyczynić. Ten napój na przyspieszenie przemiany materii został wielokrotnie przetestowany i gwarantuje korzystny wpływ na cały organizm. Jak go przygotować? 

Zobacz wideo Trening wzmacniający na pośladki z obciążeniem

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podkręcić metabolizm? Pij napój na czczo, a przyspieszysz spalanie tkanki tłuszczowej 

Jak podkręcić metabolizm domowymi sposobami? Chociaż same napoje nie sprawią, że zrzucisz parę kilo, mogą przyczynić się do zmiany sylwetki i na pewno korzystnie wpłyną na twój organizm. Jak przygotować taką specjalną mieszankę? Będziesz potrzebować: 

  • Ciepłej wody,
  • cytryny,
  • pół łyżeczki pieprzy cayenne, 
  • pół łyżeczki miody,
  • imbiru.

Najpierw przygotuj szklankę z ciepłą wodą. Nie może to być jednak wrzątek. Pokrój imbir w kostkę i wyciśnij sok z cytryny. Dodaj wszystkie składniki do szklanki i je wymieszaj. Choć mogłoby się wydawać, że składniki do siebie nie pasują, jest to naprawdę smaczna i przede wszystkim zdrowa mieszanka.  

Napój na podkręcenie metabolizmu. Czy to działa? 

Mieszanka na przyspieszenie metabolizmu to sprawdzony sposób na lepsze trawienie i danie organizmowi zastrzyku witamin z rana. Napój jest skuteczny dzięki odpowiednim produktom, które wchodzą w jego skład. Imbir podnosi temperaturę ciała i ma właściwości rozgrzewające, dzięki czemu podkręca procesy metaboliczne w naszym organizmie. Reguluje także pracę układu pokarmowego i wzmacnia układ odpornościowy.  Podobnie działa pieprz cayenne, który dodatkowo zmniejsza apetyt. Ważnym składnikiem jest także cytryna. Owoc zawiera błonnik, który wspiera odchudzanie. 

Więcej o: