Jak pozbyć się opryszczki w jeden dzień? Wystarczy, że wieczorem nałożysz na usta ten produkt

Sposób na opryszczkę nie musi wymagać użycia drogich specyfików z apteki. Jeśli nie wiesz, jak się pozbyć opryszczki szybko i skutecznie, przychodzimy z odpowiedzią. Sprawdzą się z pozoru banalne, ale przydatne produkty, które masz w domu!

Opryszczkę wywołuje wirus i zazwyczaj łatwo się nią zarazić. Dzieje się to drogą kropelkową, a więc wystarczy pocałunek, czy napicie się z jednej szklanki. Niestety, wirus opryszczki potrafi wprowadzić dyskomfort nawet na dłużej niż tydzień, co znacznie wpływa na samopoczucie. Opryszczka może działać niekorzystnie na wygląd, ale też powodować dokuczliwe swędzenie. Jest czerwona, zawiera ropne pęcherzyki i zasycha tworząc twardy, swędzący strupek. Jak się jej pozbyć szybko i skutecznie?

Zobacz wideo Wirus opryszczki w trakcie ciąży bywa bardzo niebezpieczny. Jak postępować i jak wygląda leczenie?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Sposoby na opryszczkę, które szybko zahamują jej objawy

Niektóre sposoby na opryszczkę nie mają na celu całkiem jej wyleczyć, ale jak najszybciej zatrzymać uciążliwe objawy. Jest to również potrzebne, np. jeśli wychodzimy z domu na cały dzień, czy zwyczajnie mamy dosyć uczucia swędzenia. Z pomocą przychodzi np. pasta do zębów, która rewelacyjnie wysusza opryszczkę w krótkim czasie i sprawia, że rana przysycha i po prostu się nie sączy, a także nie swędzi.

Opryszczka wargowa. Leczenie domowym sposobem jest szybkie i skuteczne

Nosicielami wirusa HSV1 jest ponad 80 proc. osób, a więc tym bardziej warto wiedzieć, jak radzić sobie z tą przypadłością w sposób tani i szybki. Aby pozbyć się opryszczki szybko i skutecznie, może wystarczyć popularny lek na ból głowy. Chodzi o aspirynę, która ma silne właściwości antybakteryjne. Wystarczy rozkruszyć tabletkę i dodać do niej kilka kropel wody, aby zamieniła się w papkę, następnie nałożyć ją na pęcherzyki i zostawić na noc. Taka metoda może dać błyskawiczny efekt, który rozwiąże problem.

Niestety, niektóre przypadki są na tyle trudne, że po pomoc należy udać się do lekarza. Wówczas konieczne jest zaaplikowanie maści z antybiotykiem.

Więcej o: