Wsyp kwasek cytrynowy do prania, a efekt cię zaskoczy. Ten sprytny trik działa natychmiastowo

W większości domów używamy pralki średnio raz na kilka dni. Po pewnym czasie możemy zauważyć, że z bębna wydobywa się brzydki zapach. Niewiele osób wie, że w pralce panują świetne warunki dla rozwoju pleśni i grzybów. Żeby poradzić sobie z problemem, wystarczy kwasek cytrynowy.

Pralka to niezastąpione urządzenie w naszych domach. Niektórzy korzystają z niej niemal codziennie. Niestety często zapominamy o jej regularnym czyszczeniu, co prowadzi do wielu problemów. W bębnie gromadzą się resztki detergentów, które w połączeniu z wilgocią stanowią idealne warunki dla rozwoju pleśni i grzybów. Jak wyczyścić pralkę bez konieczności kupowania drogich detergentów? Wykorzystaj kwasek cytrynowy! 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wsyp kwasek cytrynowy do prania. Domowy sposób działa natychmiastowo 

Jeśli nie czyścisz pralki regularnie, z bębna po jakimś czasie może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Jak pozbyć się problemu domowymi sposobami? Najprostszy trik to wykorzystanie kwasku cytrynowego. Wystarczy, że do pojemnika na pranie wsypiesz około 120 gramów produktu, czyli 1/3 szklanki. Następnie włącz urządzenie na najdłuższy cykl z wysoką temperaturą. Metoda zniweluje brzydki zapach i pozbędzie się nagromadzonych grzybów i bakterii. Do czyszczenia pralki równie dobrze sprawdzi się płyn do płukania jamy ustnej. Dzięki właściwościom odkażającym usunie z urządzenia wszelkie zanieczyszczenia. 

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki? Wypróbuj ocet i sodę 

Na brzydki zapach w pralce sprawdzi się także mieszanka z sody oczyszczonej i octu. Wystarczy wlać do dozownika na proszek pół szklanki octu, a do bębna pół opakowania sody oczyszczonej. Pamiętaj, żeby nastawić program na 90 stopni. Jeśli nie chcesz marnować wody, jak najbardziej możesz dorzucić do pralki brudne ubrania. Istnieje jednak ryzyko, że ocet pozostawi nieprzyjemny zapach na świeżym praniu. Żeby tego uniknąć, wystarczy po skończonym cyklu dodać do pralki niewielką ilość ulubionego detergentu i nastawić cykl płukania z wirowaniem. 

Więcej o: