Jest najpiękniejszą kobietą według nauki? "Bezsprzecznie wygrała"

Znany brytyjski lekarz Julian De Silva przeprowadził specjalne badanie pod kątem piękna na podstawie formuły opracowanej w starożytnej Grecji. Kogo chirurg wyłonił jako najpiękniejszą kobietę świata wg tzw. złotej proporcji? Warto dodać jednak, że zwyciężczyni plebiscytu była już przez nigo wcześniej operowana.
Zobacz wideo Modelki też robią karierę na dużym ekranie

Specjalizujący się w zaawansowanej chirurgii plastycznej dr Julian De Silva upublicznił wyniki swojego "rankingu" w 2019 roku. Chodzi o tak zwaną "złotą proporcję". Termin w przeszłości używany był głównie przez artystów i architektów. To inaczej matematyczny podział, wyznaczający dawne reguły piękna w malarstwie.

W swoim nietypowym zestawieniu dr De Silva zastosował "złotą proporcję" w stosunku do ust, nosów, rozmiaru i osadzenia oczu, szczęk i symetrii znanych osób. Zmierzono długości i szerokości ich twarzy, a następnie podzielono. Idealny wynik oscylował wokół 1,6.

warkocz holenderskiTe fryzura rodem z lat 90. robi furorę wśród gwiazd. Jak wykonać baby braid?

Dr De Silva chciał zobrazować twarz, której nie operowałby nawet wówczas, gdy właścicielka by sobie tego życzyła. W badaniu użył swojego sprzętu medycznego. W ten sposób wyłoniono 10 najpiękniejszych celebrytek.

Bella Hadid najpiękniejsza

Nietypowy konkurs chirurga "wygrała" jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie, Bella Hadid. Zdaniem lekarza, celebrytka ma idealną twarz.

23-letnia Bella Hadid z ogólną oceną 94,35 proc. najbardziej zbliżyła się do greckiego ideału piękna i bezsprzecznie wygrała na tej liście. Jej broda osiągnęła notę 99,7 proc., kształt niemal perfekcyjny

- komentował później chirurg. 

Bella Hadid pokazała, że nie ma idealnego ciała i super płaskiego brzucha. Kobiety pokochały ją za 'fałdki na brzuchu'Bella Hadid pokazała, że modelki nie mają idealnie płaskiego brzucha. "Dziękuję za tę uroczą fałdkę"

Ciekawym okazało się, że siostra Belli - również modelka, Gigi Hadid - nie znalazła się w pierwszej wyłonionej dziesiątce. Zagraniczne media podkreślały jednak, że to właśnie De Silva w przeszłości wykonywał korektę nosa Belli Hadid.

Kto na drugim miejscu?

Drugie miejsce zajęła Beyonce, trzecie zaś - Amber Heard. 

Wśród wyłonionej dziesiątki znalazły się również Ariana Grande i Taylor Swift. Listę, sporządzoną przez chirurga plastycznego zamknęła modelka Cara Delevingne - z wynikiem 89,99 proc.

Co zadecydowało o tym, że to akurat Bella Hadid znalazła na szczycie podium? - Wziąłem pod uwagę wszystko, czoło, brwi, nos, oczy - wyjaśniał później De Silva.

Źródło: https://brightside.me

Więcej o: