Kosztuje tylko 2 zł! Kup ją w aptece i spryskaj korzenie storczyków. Rośliny obrosną kwiatami

Uprawa kwiatów to proces wymagający uwagi i cierpliwości, szczególnie w przypadku storczyków. Jak podlewać rośliny doniczkowe i wzbogacić wodę przeznaczoną do podlewania? Dodaj jeden produkt z apteki, a storczyki obsypią się kwiatami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularność storczyków nie słabnie od wielu lat, dlatego temat pielęgnacji budzi wiele emocji. Nie tylko stanowią niesamowitą ozdobę wielu wnętrz, ale również znajdziesz je w wielu sklepach. Aby kwiaty przez dług czas cieszy swoim pięknem, powinniśmy stworzyć im odpowiednie warunki, sprzyjające ich rozwojowi.

Ewa Wachowicz Ewa Wachowicz w sukience, która jest idealną opcją na chłodne dni

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Storczyki. Pielęgnacja to klucz do ich prawidłowego wzrostu

Prawidłowa pielęgnacja storczyków to klucz do ich prawidłowego wzrostu. Warto przede wszystkim dowiedzieć się, jaką odmianę mamy i dostosować do niej sposób dbania o roślinę. Uniwersalne wskazówki obejmują:

  • przepuszczalne podłoże (miks podłoża do storczyków możemy zrobić samodzielnie lub kupić gotową mieszankę w sklepie).
  • pamiętaj o akcesoriach do storczyków (specjalne klipsy do mocowania, dzięki którym przymocujemy roślinę do patyczka lub tyczki bambusowej, a roślina utrzyma pion).
  • nie wolno podlewać storczyków zimną wodą ani ich przelewać.
  • pamiętaj o stosowaniu nawozów do storczyków.
  • przygotuj dla rośliny miejsce dobrze oświetlone, z rozproszonym światłem.

Oprysk z drożdży na mszyce (zdj. ilustracyjne) Domowy sposób na mszyce. Skuteczne i tanie opryski, które wykonasz sama

Woda utleniona w pielęgnacji storczyków. Odżywka dla roślin doniczkowych

Jednym ze sposobów na polepszenie kondycji kwiatów doniczkowych jest użycie wody utlenionej. Ten produkt, który jest łatwodostępny w każdej aptece i wielu sklepach wspomoże wypuszczanie nowych pąków, dostarczenie tlenu. A ten z kolei jest odpowiedzialny za odpowiednią stymulację wzrostu roślin, który będzie szybszy. Oprócz tego woda utleniona odżywia korzenie kwiatów doniczkowych oraz zabezpiecza przed procesem gnicia. Stosuj ten produkt o stężeniu 3%, a kupisz go np. w aptece w cenie 2 zł. Zmieszaj go z wodą w proporcji 1 do 4. Taką mieszanką podlewaj storczyka z częstotliwością raz na dwa tygodnie.

Więcej o: