Zazwyczaj wykorzystujesz do gotowania, tym razem nałóż na brwi. Efekt? Zaskakujący

Piękne i gęste brwi to marzenie wielu kobiet. Półki w drogeriach obecnie uginają się od produktów do twarzy, które obiecują taki efekt. Są one jednak zwykle bardzo drogie i szybko się kończą. Zamiast kosmetyków daj szansę domowym metodom, które o dziwo działają równie dobrze!

Czy da się zagęścić brwi domowymi sposobami? Okazuje się, że tak! Już nie musisz wydawać kilkuset złotych na specjalistyczne kosmetyki. Wystarczą produkty, które masz w domu i odrobina cierpliwości. Te metody potrafią zdziałać cuda.  

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sok z cebuli na brwi. Domowy trik na porost włosków 

Cebula na brwi? Sok z warzywa zawiera siarkę, która wspomaga wytwarzanie kolagenu i wzmacnia cebulki włosów. Jak wykorzystać cebulę do domowego zabiegu?  

  1. Przekrój cebulę na pół i wyciśnij z niej sok.  
  2. Nanieś sok z połówki warzywa na oczyszczone brwi.
  3. Starannie masuj brwi przez kilka minut. Pamiętaj, żeby zachować szczególną ostrożność, by sok nie dostał się do oczu.  
  4. Pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz go po kilku minutach. 
  5. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty, sok z cebuli pozostaw na brwiach na noc. 

Trik z maseczką z cebuli to znana metoda. Wiele osób twierdzi, że zabieg przynosi rewelacyjne rezultaty, nawet już po kilku tygodniach.

Tanie metody na gęste brwi. Wypróbuj olejek rycynowy 

Innym tanim produktem, który możesz wykorzystać na brwiach, jest olejek rycynowy. Zawiera on w swoim składzie wiele korzystnych substancji, takich jak: kwas rycynolowy, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6 i 9 czy witaminę E. Ma właściwości regenerujące i wzmacniające. Sprawia, że włoski stają się zdrowsze i gęstsze. Nie tylko ogranicza ich wypadanie, ale też przyczynia się do poprawy ich ogólnego wyglądu. Dodatkowo olejek jest łatwo dostępny — kupisz go w każdej aptece. Produkt aplikuj na brwi wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu twarzy. Możesz do tego wykorzystać patyczek do uszu lub specjalną szczoteczkę do brwi. 

Więcej o: