Modelka zdjęła doczepy i zalała się łzami. "Straciłam połowę włosów!". Fani byli bezlitośni

Modelka postanowiła podzielić się z fanami na TikToku przykrym doświadczeniem. Jedna z agencji modelek w Chinach postanowiła przedłużyć jej włosy. Niestety, zabieg okazał się felerny i kobieta musiała pogodzić się z ogromną stratą. Nie wszyscy jej współczuli.

Użytkowniczka TikToka, która zawodowo zajmuje się modelingiem, podzieliła się swoimi wrażeniami z jednego z angaży, który otrzymała w Chinach. Jednym z warunków współpracy było przedłużenie włosów, co jak się okazało, nie było dobrym pomysłem. Niestety, nie każdy jej współczuł. Dlaczego?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Modelka straciła połowę włosów? Opowiedziała swoją historię

Użytkowniczka TikToka, która posługuje się nickiem @zofjasofja, opublikowała krótkie nagranie. Pokazuje na nim, że wybiera się do fryzjera na zdjęcie doczepów na włosach. Jak wyznała, nie było to jej pomysłem. Dziewczyna pracuje jako modelka w Chinach i dłuższe włosy były jednym z wymogów.

Sztuczne włosy zostały zdjęte aż po dwóch miesiącach i na filmie można zauważyć już kilkucentymetrowy odrost. Niektórym kobietom udaje się wtedy zapuścić własne włosy, ale nie Zofii. Modelka nie ukrywała, że ten zabieg zamienił się w koszmar.

Straciłam prawie połowę włosów!

-wyznała.

Jak to zobaczyłam w swoich rękach, to się popłakałam...

-kontynuowała, pokazując zniszczone kosmyki, które trzymała w dłoniach.

Fani nie współczuli modelce, która straciła włosy. "To całkowicie normalne"

Niestety, TikTokerka najprawdopodobniej liczyła na współczucie, ale nie otrzymała go zbyt wiele. Co prawda, w komentarzach pojawiały się nieliczne głosy współczucia i wsparcia, ale zdecydowana większość, to próba wytłumaczenia, że taki efekt po doczepach jest całkowicie normalny.

Ale zdajecie sobie sprawę że to normalna rzecz że włosy wypadaja codziennie nowe.Obumiera na jego miejsce wychodzą nowe. Więc po 2mc to się nazbierało

-brzmiał komentarz, który zyskał ponad cztery tysiące polubień. Pisali również:

Tylko że te włosy normalnie wypadały przez 2miesiace tylko nie mogły wypaść przez klej i się nagromadziły. Tak samo jest z warkoczami

Warto zwrócić uwagę na to, że rynek modelingowy w Azji może mieć inne standardy niż ten europejski. Wielokrotnie zwracała na to uwagę w swoich filmach na YouTube np. influencerka Pantinka, która pracowała przez wiele lat jako modelka. Mówiła o tym, że włosy europejek są znacznie cieńsze i szybko się niszczą, przez co azjatyccy styliści fryzur często niechcący potrafią je "przypalić" podczas pracy z modelkami. To samo mogło tyczyć się doczepów, dostosowanych do mocniejszych pasm.

Więcej o: