Jak pozbyć się plam po tuszu do rzęs? Skuteczne, domowe sposoby

Każda z nas malując się, chciałaby, żeby tusz z mascary znalazł się wyłącznie na naszych rzęsach, pięknie podkreślając oko. Czasem zdarzy się jednak wypadek, kiedy tusz pojawi się na naszych ubraniach, tworząc niechciane plamy. Powstaje wtedy problem jak sobie z nimi poradzić i skutecznie usunąć je, nie uszkadzając ubrań? Przygotowałyśmy kilka skutecznych porad jak łatwo i skutecznie się ich pozbyć.

Jak radzić sobie z plamami z tuszu? Pomoże ciepła woda, kwas octowy i gliceryna

Na początku plamę warto przepłukać ciepłą wodą, a następnie przetrzeć zabrudzone miejsce kwasem octowym, czy gorącą gliceryną. Nasącz nimi wacik lub czystą, bawełnianą ściereczkę. Następnie pocieraj nią delikatnie pobrudzone tuszem miejsca.

Benzyna i płyn do mycia naczyń

Zabrudzenia można również pocierać wacikiem nasączonym benzyną ekstrakcyjną, a jeśli plama nie zniknie całkowicie, dodatkowo możesz ją zwilżyć płynem do mycia naczyń i zostawić na około 30 minut. W kolejnym kroku wystarczy już tylko uprać dane ubranie.

Szybki makijaż na co dzieńSzybki makijaż na co dzień Stanislav Shkoborev / iStock

Mydło pomoże rozprawić się z plamami po tuszu do rzęs. Szybka i łatwa metoda

Bardzo dobrze przy takich plamach sprawdza się znane wszystkim nam mydło.

Metoda ta jest niemal niezawodna w przypadku plam, które nie są już nowe. Doskonale sprawdza się, nawet jeśli plama z tuszu do rzęs jest bardzo stara i zaschnięta. W takich sytuacjach radzimy namoczyć ubranie z dużą ilością mydła w kostce (świetnie sprawdzi się też specjalne mydełko na plamy). Polecamy zostawić ubrania do namoczenia na całą noc.

Rano, upierz je jak zwykle, ręcznie lub w pralce pamiętając koniecznie o zaleceniach znajdujących się na metce.

Mydło pomoże roślinom ogrodowymMydło pomoże roślinom ogrodowym fot. shutterstock.com

Płyn do demakijażu

W przypadku usuwania plam z tuszu doskonale sprawdza się również płyn do demakijażu oczu. Najlepiej zadziała, jeśli przepłuczesz nim plamę od razu po jej powstaniu.

Pamiętaj, najważniejsze jest, żeby nie pozwolić plamie zaschnąć! Wtedy wywabienie jej będzie znacznie trudniejsze.

Najlepszą metodą będzie stałe namaczanie tkaniny próbowanie po kolei kolejnych sposobów. Za każdym razem plama z pewnością będzie znacznie mniej widoczna.

Zalecamy daleko idącą ostrożność szczególnie w przypadku bardzo delikatnych materiałów, bowiem łatwo jest je zniszczyć, a wtedy żadna metoda ich nie uratuje...

Dodatkowo, jeśli plamy na Twoich ubraniach są wyjątkowo trudne do usunięcia, możesz oddać swoje rzeczy do pralni chemicznej. W tym miejscu Twoje ubrania będą pod okiem osób, które doskonale znają się na pozbywaniu się wszelkiego rodzaju zabrudzeń, nawet tych z pozoru nie do wywabienia!

Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, wypróbuj metody polecane przez nas, wymienione wyżej. Któraś z nich z pewnością zadziała.

Powodzenia!

 
Więcej o: