Jak dbać o skórę jesienią? Te kosmetyki to tajna broń Francuzek. Zawdzięczają im promienny wygląd

Nasza skóra w okresie jesienno-zimowym potrzebuje dodatkowej ochrony i dużej porcji nawilżenia. Mróz, opady śniegu i deszczu, wiatr - to wszystko sprawia, że robi się szara i matowa. Istnieją jednak kosmetyki, które potrafią temu zaradzić. Jak dbać o skórę?

Jak dbać o skórę? Te produkty podpatrzyłyśmy w kosmetyczce Francuzek. To właśnie im zawdzięczają swój młodzieńczy i promienny wygląd o każdej porze roku. Jak wiadomo, paryżanki nie lubią spędzać dużo czasu przed lustrem, dlatego nie używają wielu kosmetyków. Stawiają za to na jakość. Czego używają na co dzień? 

Więcej treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Jak dbać o skórę? Oczyszczanie to podstawa. 

Jesień to wyjątkowo ciężki okres dla naszej skóry. Wiatr, gorące powietrze w mieszkaniach, zmniejszone temperatury – to wszystko powoduje, że cera może stracić blask, stać się szara i podrażniona. Jak temu zapobiec? Kluczem są dobre kosmetyki i regularna pielęgnacja. Od czego codziennie rytuał zaczynają Francuzki? 

Podstawowym produktem w kosmetyczce każdej paryżanki jest płyn micelarny. Najlepiej taki delikatny dla skóry, który jej nie podrażnia. Po usunięciu makijażu pamiętaj także o drugim etapie oczyszczania, czyli żelu do twarzy. Do tonizacji używają natomiast wody termalnej. Wcale nas to nie dziwi. Francja słynie z licznych uzdrowisk, z których pochodzą najbardziej znane wody lecznicze na świecie. Woda termalna łagodzi podrażnienia i świetnie odświeża po długim dniu.  

Czego nie może zabraknąć w kosmetyczce paryżanki? Oczywiście kremu nawilżającego! 

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy następnym etapem jest już pielęgnacja. Jakich kremów najczęściej używają Francuzki? Oczywiście tych odżywczych, które pozostawią na twarzy świetliste wykończenie. To im zawdzięczają promienny wygląd, który utrzymuje się przez cały dzień. Przy odpowiednim kremie nie musisz stosować już innych produktów rozświetlających, ani nawet zakrywać cery podkładem! Codziennie nakładaj także SPF na twarz. Dermatolodzy od lat powtarzają, że produktu należy używać przez cały rok, nie tylko w trakcie lata. Jesienią nie zapomnij także o tłustym kremie na noc, który zregeneruje cerę po całym dniu. Wybierz produkt z bogatą, ale niezbyt ciężką formułą.  

Więcej o: