Jak usunąć plamę po podkładzie? Wystarczy jeden produkt z kuchni

Pytanie, jak usunąć plamę z podkładu, zadaje sobie wiele kobiet. Dobrze wiemy, że takie są trudne do sprania, co nie znaczy, że nie można się ich pozbyć. Podpowiadamy, jak się z nimi skutecznie uporać

Plamy z podkładu na ubraniu, zwłaszcza przy dekolcie, zdarzyły się pewnie każdej z nas. Dlatego wybrałyśmy najskuteczniejsze metody usuwania plam, które bez problemu można zrobić w domu.

Niekonwencjonalne, ale skuteczne. Odplamianie od innej strony

Z zabrudzeniami powstałymi w wyniku zetknięcia się podkładu z tkaniną, może doskonale sobie poradzić odżywka do włosów. Plamę zamocz ciepłą wodą, a następnie nałóż odżywkę na plamę i wcieraj do momentu pojawienia się piany. Pozostaw ubranie na około 30 minut i upierz w pralce.

Pomocne przy wywabianiu tego rodzaju zabrudzeń może być także szare mydło. Wystarczy namoczyć tkaninę, delikatnie wetrzeć odrobinę szarego mydła w plamę i energicznie pocierać. Jeżeli nie udało się całkowicie usunąć zabrudzenia, to warto będzie namoczyć ubrania w ciepłej wodzie z szarym mydłem i pozostawić je na 45-50 minut. Na koniec wystarczy zrobić pranie z odplamiaczem.

Najpopularniejszy i najskuteczniejszy sposób. Prosty i szybki

To jedna z najbardziej popularnych metod walki z uporczywi plamami po podkładzie, czyli wywabianie zabrudzeń za pomocą płynu do mycia naczyń. Pierwsza z nich polega na moczeniu ubrania. Wystarczy, że umieścisz odzież w misce z ciepłą wodę oraz płynem do mycia naczyń. Następnie zaleca się dokładnie wymieszać wodę, by płyn nie pozostawał w jednym miejscu. Jeżeli przed standardowym praniem pozwolimy tkaninie dobrze się namoczyć, stara plama z podkładu powinna skutecznie zejść w pralce.

Druga metoda jest mniej czasochłonna. Należy nałożyć płyn do naczyń bezpośrednio na plamę z podkładu. Następnie wystarczy, że dokładnie ją wetrzesz oraz ponownie upierzesz według zaleceń producenta.

Szybkie sposoby na odplamienie. Efekt natychmiastowy

Sprawdzonym sposobem na usunięcie plamy z podkładu jest zastosowanie płynu micelarnego. Metoda ta sprawdzi się, szczególnie gdy zabrudzenie jest świeże, a fluid nie zdążył jeszcze dobrze wniknąć w tkaninę. Namoczoną płynem micelarnym chusteczkę przykładamy do tkaniny i zaczynamy mocno go przyciskać. Im świeższe jest zabrudzenie, tym łatwiej będzie je usunąć.

Pianka do golenia to dość nietuzinkowe rozwiązanie, które pozwala na sprawne usunięcie plamy. Zaletą tej metody jest to, że nie musisz moczyć plamy i szybko uporasz się z problemem, Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość tego produktu na plamę i odczekasz kilka minut. Następnie wetrzesz piankę w plamę i delikatnie przepierzesz w dłoniach. Zabieg ten możesz powtórzyć dwa razy.

Więcej o: