Najpiękniejsze fryzury po 50. roku życia. Zdjęcia odmładzających trendów, które wysmuklą rysy twarzy

Jakie są najmodniejsze fryzury dla kobiet po 50. roku życia? Prezentujemy zdjęcia najciekawszych fryzur, które nie tylko są teraz "na tobie" ale i mają niesamowite zdolności! Potrafią uwydatnić kości policzkowe, optycznie zniwelować zmarszczki i wysmuklić rysy twarzy.

Kobiety po 50. zazwyczaj wolą wybierać "ostrożne" fryzury. Nie chcą rzucać się w oczy i myślą, że z racji wieku na niektóre stylizacje włosów sobie już pozwolić nie mogą. To duży błąd! Mogą w ten sposób przegapić wiele trendów, które dedykowane są specjalnie dla nich. Te fryzury odejmują lat!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Fryzury dla pań po pięćdziesiątce. Short bob jest praktyczny i z klasą

Short bob to fryzura popularna, ale nie dla wszystkich. Podczas gdy większość dojrzałych kobiet ścina włosy na krótko, warto zastanowić się, jak zrobić to" z polotem". Short bob to pasma krótkie, ale ułożone w ciekawy sposób. Polega na tym, że włosy są z tyłu krótsze, a z przodu dłuższe. Pasma otaczają twarz, optycznie wysmuklając jej rysy. Tył delikatnie się unosi, przez co włosy wyglądają na bardziej gęste.

 

Modna fryzura dla dojrzałych kobiet to Bixie. Łączy dwa trendy

Jeśli nie możesz wybrać między Bobem, a Pixie, wybierz Bixie! To średnio-długa fryzura, która od razu przyciąga wzrok, ale w dobrym znaczeniu tego stwierdzenia. Włosy wyglądają na odżywione, lekkie i gęste. Pasma, które układają się w stronę twarzy potrafią optycznie ukryć nawet zmarszczki. Gładko uczesane sprawiają, że skóra również wygląda na gładką. To fryzura nie wymagająca szczególnej stylizacji. Kosmyki tak naprawdę układają się same, a efekt jest bardzo nowoczesny.

 

Grzywka, czyli Bang! Ten rodzaj to świetna fryzura odmładzająca

Grzywki pasują kobietom w każdym wieku! Jeśli nie są ciężkie i proste, nie będą dodawać lat. Wybierz mocno pocieniowaną grzywkę, która jest krótsza na środku. Dzięki temu delikatnie odsłonisz czoło i zwrócisz uwagę wszystkich na twoje oczy. Do tego delikatnie pocieniowane i pofalowane pasma i mamy efekt "wow". Taka grzywka z pewnością ożywi twój dawny wizerunek i doda dziewczęcego blasku.

 
Więcej o: