Tym seniorom dożywotnio zostanie wypłacone 200 zł do emerytury. Wniosku nie złożą w ZUS

Seniorzy mogą liczyć na 200 złotych do emerytury co miesiąc, jeśli spełnią określone warunki. Pieniędzy nie wypłaci ZUS, a oprócz wniosku potrzebni będą świadkowie. Świadczenie dotyczy określonych grup społecznych, których celem jest niesienie pomocy obywatelom.

Dla niektórych seniorów przewidziano comiesięczne świadczenie w kwocie 200 złotych. Pieniądze mogą być wypłacane dożywotnio, jeśli zostaną spełnione warunki. Jednym z najważniejszych jest rodzaj wykonywanej pracy. Pieniądze nie zostaną wypłacone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej podobnych artykułów na temat świadczeń znajdziesz na stronie gazeta.pl

Zobacz wideo 14. emerytura zostanie na stałe? Pytamy wiceministra finansów

200 złotych do emerytury, ale nie dla wszystkich seniorów

Dodatkowe 200 złotych mogą otrzymać seniorzy i seniorki, którzy w przeszłości aktywnie wykonywali pewną funkcję społeczną. Chodzi o niesienie pomocy innym, uczestnicząc w akcjach ratunkowych Ochotniczej Straży Pożarnej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, lub Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ważnym warunkiem jest też ukończenie wieku emerytalnego, oraz fakt, że udzielanie się w powyższych miejscach trwało minimum przez 25 lat.

Małgorzata Socha Małgorzata Socha w sukience z piórami. "To się nazywa zadać szyku"

200 złotych do emerytury co miesiąc, ale nie z ZUS. Kto je wypłaci?

Z wypełnionym wnioskiem o 200 złotych wypłacane co miesiąc, należy udać się do ZER MSWiA. Niestety, wniosek składany jest nie bezpośrednio przez przyszłego świadczeniobiorcę, ale przez komendanta Straży Pożarnej. To on musi przyjąć wniosek, ale i uznać niezbędnych świadków. To właśnie oni są niezbędni, aby wniosek mógł w ogóle zostać złożony.

Bożena Stachura i Kacper Kuszewski Grażyna z "M jak Miłość" przed laty sporo namieszała w serialu

Aby otrzymać 200 złotych do emerytury, niezbędne jest posiadanie świadków

Aby udowodnić, że wnioskujący brał udział w akcjach ratunkowych przynajmniej raz w roku i aktywnie udzielał się w placówce przez okres minimum 25. lat, niezbędny jest świadek, a nawet trzech.

Zanim złożymy wniosek, musimy znaleźć trzech świadków, którzy wypełnią oświadczenia potwierdzające udział wnioskującego w akcjach ratowniczych. Jeden z nich musi być osobą, która pełniła funkcję publiczną lub była zatrudniona w urzędzie obsługującym organ administracji samorządowej. Dopiero wtedy wniosek może zostać złożony.

Więcej o: