Pochłaniacz wilgoci do domu i auta. Wsyp ten produkt do skarpety i pozbądź się parujących szyb

Wilgoć w domu to problem, który potrafi przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Wart więc nie dopuścić do jej występowania i zacząć w porę zapobiegać. W tym celu pomogą naturalne rozwiązania, które są banalnie proste w wykonaniu. Zobacz, jak wykonać własny pochłaniacz wilgoci do domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do jednych z głównych przyczyn wilgoci w domu zalicza się przede wszystkim nieodpowiednia wentylacja. Przetarcie istniejących "wykwitów" ściereczką tak naprawdę nic nie pomoże, gdyż nalot szybko powróci. Dodatkowo do powodów występowania wilgoci w domu są przemarznięte ściany, niedogrzane pomieszczenia oraz panujący w pomieszczeniach nadmiar wilgoci w powietrzu. Ten problem nie dotyczy tylko starych domów, czy kamienic. Ulubionymi warunkami do rozwoju nieestetycznych zmian na ścianach jest połączenie nadmiaru wilgoci i niskie temperatury.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Pochłaniacz wilgoci do domu za grosze. Poznaj naturalne sposoby walki 

Walka z wilgocią panującą w domu może sprawiać wiele trudności. Ważne jest jednak natychmiastowe działanie, gdyż rozmnażanie się grzybów i pleśni może odbić się na zdrowiu domowników. Zastosuj jedną z naturalnych metod walki:

  • Wystaw na działanie promieni słonecznych ściny z nalotem. Grzyby i różne wykwity nie przepadają za światłem. Gdy wilgoć występuje np. za meblami czy różnymi sprzętami AGD to odsuń je od ściany.
  • Przemyj miejsca, gdzie występują "wykwity" wodą z dodatkiem kilku kropli olejku herbacianego, lawendowego lub goździkowego. Substancje te wykazują działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne.
  • Wykonaj własny pochłaniacz wilgoci do domu. W tym celu posłuży ci sól lub kreda. Umieść w miejscach, gdzie występuje wilgoć sól lub kredę zawiniętą w gazę. Czynność powtórz w miarę konieczności.
  • Niektóre z kwiatów wykazują właściwości absorbujące wilgoć z powietrza. Należą do nich: róża jerychońska, paproć, skrzydło kwiat, bluszcz, krąpie, oplątwa oraz widliczka selaginella.

Pochłaniacz wilgoci do auta. Wystarczy jedna skarpeta, by pozbyć się problemu

Jesienią wiele kierowców boryka się z problemem zaparowanych szyb. Zbyt duża ilość wilgoci przyczynia się do zjawiska, które bardzo utrudnia jazdę. Każdy ma różne sposoby radzenia sobie z tą przypadłością. My podpowiemy wam, dlaczego koci żwirek może okazać się wyjątkowo skuteczny. Produkt ten świetnie pochłania wilgoć, ponadto jest bezzapachowy, a jego koszt za opakowanie wynosi zaledwie kilkanaście złotych. Materiał możesz z powodzeniem wykorzystać przez kilka kolejnych sezonów. Użycie jest banalnie proste. Wystarczy, że nasypiesz żwirku do skarpety i zawiążesz u góry gumką. Gotowy pochłaniacz wilgoci umieść np. przy tylnej skrzyni biegów lub przy przedniej/tylnej szybie. Jeśli higroskopijne właściwości żwirku nie będą już zauważalne, wymień zawartość w skarpecie.

Więcej o: