Jak pozbyć się rybików na dobre? Oto 5 skutecznych i szybkich rozwiązań

Rybiki to całkiem nieszkodliwe owady, które rzadko powodują poważne szkody w domach. Kiedy jednak ich liczba wzrośnie, mogą zjadać cenne przedmioty i być ogólnie uciążliwe. Pozbycie się ich nie jest jednak trudne. Wystarczy, że zastosujesz kilka wskazówek, a szybko osiągniesz sukces w usunięciu ich z domu. Zobacz, jak pozbyć się rybików, dzięki 5 sposobom.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rybiki nie są oczywiście rybami. Ich przydomek pochodzi od ich srebrnego koloru i sposobu, w jaki ich ciała poruszają się tam i z powrotem, z boku na bok. Dla niektórych osób ich skóra może wytwarzać alergeny, które w połączeniu z innymi alergenami wewnątrz pomieszczeń, takimi jak kurz i inne mikroskopijne zanieczyszczenia, powodują uciążliwe objawy alergii, takie jak swędzenie, gromadzenie się śluzu i kaszel. Dla wielu osób stanowią więc prawdziwe utrapienie, jak się ich pozbyć?

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Rybiki. Jakie miejsca lubią w twoim domu?

Rybiki mogą żyć nawet do 8 lat i często rozmnażać się przez całe życie. To właśnie dlatego mogą być ogromnym utrapieniem i przez czas mogą powodować zniszczenie domowych rzeczy. Dom jest pełen różnych zakamarków i miejsc, gdzie rybiki szczególnie lubią bytować.

  • Rybiki mają tendencję do jedzenia substancji cukrowych zwanych polisacharydami, które znajdują się w wielu przedmiotach domowych, takich jak klej do książek, włókna dywanów, klej domowy, farba, tkaniny, a nawet meble.
  • Miejsca do ukrycia, gdzie rybiki pozostawiają swoje jaja. Najczęściej jest to w ciemnych, wilgotnych, ukrytych miejscach w domu.
  • Podobnie jak wiele innych szkodników domowych, rozwijają się w wilgotnym środowisku np. w łazience.

5 sposobów na pozbycie się rybików z domu. Poznaj praktyczne wskazówki

Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się rybików, zarówno przy użyciu domowych produktów, jak i specjalnych narzędzi dostępnych w wielu sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.

  1. Umieść słodkie jedzenie lub substancję w szklanym pojemniku i owiń zewnętrzną część pojemnika taśmą. W ten sposób rybiki mogą dostać się do słoika, wspinając się po powierzchni taśmy, ale nie będą w stanie wydostać się z powrotem, ponieważ ich ciało nie przylegnie do gładkiej i szklanej powierzchni wewnątrz.
  2. Zawiń gazetę i zmocz ją, tak aby srebrniaki wpełzły do niej i zrobiły miejsce bytowania. Po kilku dniach wyrzuć gazetę lub spal ją, aby pozbyć się owadów, które tam zostały.
  3. Rozstaw pułapki lepowe. Rybiki będą pełzać i utkną na nich.
  4. Użyj olejku cedrowego. Możesz użyć produktu w dyfuzorze lub butelki z rozpylaczem wypełnionej wodą i olejkiem cedrowym.
  5. Rozłóż suszone liście laurowe w całym domu. Rybiki i inne owady będą trzymać się z dala od tych miejsc.
Więcej o: