Black Friday: kiedy jest Czarny Piątek 2022? Odliczanie czas zacząć. Sprawdź, jak nie stać się łatwym celem

Black Friday to okazja, czy pozorna oszczędność? Jak nie dać się oszukać? Sprawdź przepis na udane zakupy. W poniższym artykule znajdziesz garść porad, które oprócz karty płatniczej warto zabrać do galerii.

Promocje na Black Friday - czym jest Czarny Piątek? 

Tradycja Czarnego Piątku wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie już od lat 60. XX wieku planowali dzień wolny po święcie Dziękczynienia, co zapewniało więcej czasu na zakupy. Promocje na Black Friday zyskały miano święta zakupów, ale warto pamiętać, że jest to wydarzenie czysto komercyjne.

Najlepszym sklepikiem osiedlowym na Szwederowie został wybrany sklep Marioli Zielińskiej przy ul. Stromej 26. Chcesz zaoszczędzić na zakupach spożywczych? 5 trików, które ci pomogą. Banalne!

Kiedy jest Black Friday? Czy warto przenieść zakupy na końcówkę listopada?

 

Kiedy jest Black Friday? Czarny piątek 2022 wypada 25 listopada, ale okres promocji i rabatów przedłużany jest najczęściej na cały ostatni tydzień listopada. To newralgiczny czas dla wszystkich sprzedawców, tuż przed mikołajkami i Bożym Narodzeniem. To właśnie w tym okresie konsumenci zaczynają myśleć o prezentach i szukają okazji. Tegoroczne wystawy z pewnością będą do nas krzyczeć na temat oszczędności i walki z inflacją. Wiemy już, kiedy jest Black Friday, czas sprawdzić jak nie dać się złapać na pozorne promocje i rabaty. 

Zobacz też: Czy trzeba prać nowe ubrania po zakupie? Bardzo dużo osób popełnia ten błąd

Zobacz wideo Andrzej Duda nawiązał do inflacji: Ja też płacę rachunki. Ja też robię zakupy

Black FridayBlack Friday pexels.com / polina tankilevitch

 Czarny Piątek 2022 - zakupowy dekalog 

Poniżej zebraliśmy 10 zasad, które pomogą utrzymać w ryzach zakupowe szaleństwo. Przeczytaj, zanim zaczniesz wydawać pieniądze. 

  1. Zanim klikniesz przycisk "Kup Teraz" sprawdź historię cen w porównywarce. Często okazuje się, że przeceniony produkt tuż przed Czarnym Piątkiem był zwyczajnie tańszy. 
  2. Przed wyjściem do galerii handlowej zrób listę rzeczy i ustal budżet na całe zakupy. Takie ramy pozwolą zweryfikować, co tak naprawdę jest nam potrzebne. 
  3. Nie działaj pod wpływem emocji. Reklama, która będzie do Ciebie krzyczeć z ekranu telefonu o tym, że rabat obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym, z pewnością pojawi się też następnego dnia i w kolejnych. 
  4. Staraj się kupować przedmioty dobrej jakości, które przetrwają do kolejnego Czarnego Piątku. 
  5. Postaw na minimalizm, lepiej kupić jedną rzecz, której cena faktycznie Cię pozytywnie zaskoczy niż dziesięć przypadkowych przedmiotów. 
  6. Daj sobie czas i zapytaj o radę zaufaną osobę. Możesz wysłać zdjęcie wraz z ceną i poprosić o opinię eksperta w danej dziedzinie. 
  7. W sklepie stacjonarnym poproś o odłożenie danej rzeczy na godzinę, jeśli po tym czasie wrócisz w dane miejsce, oznacza to, że naprawdę jej potrzebujesz.  
  8. Najpierw ''płać sobie''. Zanim wybierzesz się na zakupy, przelej ustaloną kwotę na konto oszczędnościowe. 
  9. Pamiętaj, że jeśli coś jest tańsze o 50 zł, to nie zaoszczędziłeś tylko i tak wydałeś/wydałaś pieniądze.
  10. I na koniec najważniejsze, sprawdź, jaka kwota na koncie została Ci do końca miesiąca. Być może już jesteś pod kreską i zamiast szukać promocji lepszym rozwiązaniem będzie zdrowy rozsądek. 

Te sztuczki psychologiczne w sklepach sprawiają, że wydajemy więcej pieniędzy Sztuczki psychologiczne w sklepach sprawiają, że kupujemy więcej

Zobacz też: Czy poliestrowy płaszcz lub sweter cię ogrzeje? To musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup

Więcej o: