Księżna Kate jest wyższa od większości kobiet. A ile wzrostu ma Meghan? A William?

Niemal codziennie oglądamy ich zdjęcia w mediach. Wydają się majestatyczni, niekiedy posągowi. Okazuje się, że w rodzinie królewskiej faktycznie jest kilka bardzo wysokich osób. To z pewnością dodaje sprawia, że wydają się jeszcze bardziej dostojni. Sprawdzamy, ile wzrostu mają osoby z rodziny królewskiej.

Król Karol — 178 cm

Król Karol ma 178 cm wzrostu. To niewiele więcej niż jego małżonka Camila, która ma 172 cm wzrostu. Tego samego wzrostu co Karol była księżna Diana. Chociaż według artykułu w „The Society Pages" dokładano starań, aby to Karol wydawał się wyższy. Uważano bowiem, że to mężczyzna powinien być wyższy od żony a nie odwrotnie.

Czasami dokładamy wszelkich starań, aby zachować iluzję. I tak było i tym razem. Kiedy Charles i Diana pozowani razem, zazwyczaj starano się zachować pozory, że to on jest znacznie wyższy od niej, lub przynajmniej ukryć fakt, że nie był

- komentowała profesor Lisa Wade z Occidental College w Los Angeles.

Książę William – 191 cm

Wysoki natomiast jest książę William. Liczy aż 191 cm wzrostu i jest jednym z najwyższych członków rodziny królewskiej.

Wyżsi mężczyźni są postrzegani jako posiadający wyższy status, silniejsze umiejętności przywódcze i osiągający większe sukcesy zawodowe niż przeciętni lub niżsi mężczyźni

- uważa Linda A. Jackson, profesor psychologii z Michigan State University.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Kate Middleton – 175 cm

Wysoka jest również księżna Kate. Jest wyższa o 12 cm od przeciętnej Brytyjki i o 7 cm od Meghan Markle. Gdy pozuje do zdjęć z Williamem, nie widać dużej różnicy wzrostu. A pamiętajmy, że przyszły król jest bardzo wysoki. Wystarczy, że Kate włoży jednak szpilki o wysokości 10 cm i różnica znacząco się zmniejsza.

Książę Harry – 186 cm

Książę Harry jest tylko 4 cm niższy od swojego brata. Między nim a jego żoną – Meghan Markle – różnica jest jednak już duża.

Meghan Markle - 170 cm

Kobieta liczy 170 cm wzrostu. Ta różnica jednak przez wielu postrzegana za idealną. Naukowcy wykazali, że jeżeli chodzi o różnicę wzrostu między partnerami to najlepiej układa się parom, w których wynosi ona od od 10 do 16 centymetrów.

Więcej o: